Blockchain Piyasası, 2025’te Tahmini 10 Milyar Dolara Yaklaşaca Tahmin Ediliyor

10.07.2019
89
A+
A-
Blockchain  Piyasası, 2025’te Tahmini 10 Milyar Dolara Yaklaşaca Tahmin Ediliyor

Bir danışmanlık ve araştırma firması olan Allied Market Research (AMR), blok zinciri tedarik zinciri pazarının 2025 yılına kadar 10 milyar dolar civarında olacağı sonucuna bir çalışma yayınladı.

Çalışma, sektördeki şeffaflığa duyulan ihtiyaç ve tedarik zincirindeki işlemlerin güvenliğinin arttırılması dahil olmak üzere, bazı etkili faktörlerin bir sonucu olarak, Bileşik Yıllık Büyüme Oranında (CAGR), % 80.2. 2025 yılına kadar tedarik zinciri pazarında öngörülen rakam 9.85 milyar dolar.

Sektörel Özellikler

Çalışmaya göre, Blockchain tedarik zinciri piyasası perakende sektörü tarafından kontrol edildi ve dönem boyunca hâkimiyetinin devam etmesi bekleniyor. Bu, benimsemede kaydedilen artıştan kaynaklanmaktadır, çünkü bu perakende satış birimlerinin büyümeye ihtiyacı var.

Tedarik zinciri süreçlerini kolaylaştırın.”

Sağlık sektörü de olumlu bir şekilde belirtilmiştir ve çalışma, belirtilen zaman dilimi içinde en fazla CAGR’ye sahip olacağını belirtmektedir.

Bunun nedeni, sağlayıcıların ve kilit oyuncuların, üretimden teslimata kadar tüm sağlık hizmetlerinin yeterli şekilde izlenmesi ve izlenmesi için blockchain teknolojisini kullanma gereksinimlerinin artmasıdır. Blockchain teknolojisinin uygulanmasının ayrıca sahtecilik dışı faaliyet şansını, özellikle sahtecilik ve kasıtlı kayıt manipülasyonuyla ilgili olabileceği için önemli ölçüde azaltması beklenmektedir.

Buradaki diğer önemli endüstriler arasında yiyecek ve içecekler, petrol ve gaz ve ayrıca imalat yer alıyor.

Bölgesel Özellikler

Coğrafi bölgelere göre, çalışma Kuzey Amerika’ya 2017 için en büyük blok zinciri tedarik zinciri pazarı olarak işaret ediyor. AMR şunları belirtiyor:

“Kuzey Amerika bölgesi, altyapı ve teknoloji kullanımı açısından en gelişmiş olarak kabul ediliyor. Bölgedeki blok zincir teknolojisi çözüm sağlayıcılarının kilit sektör oyuncularının geniş varlığı, blok zincir tedarik zinciri pazarının büyümesini belirleyen en önemli faktördür. ”

Ancak çalışma notları, Asya Pasifik’in, blok zinciri tedarik zinciri pazarındaki en büyük CAGR artışını kaydetmesi öngörülen bölge olduğunu, özellikle Singapur, Hindistan, Çin ve Japonya da dahil olmak üzere bazı ülkelerde gelişme kaydedildiğine dikkat çekiyor. Beklenen büyüme% 90,4 olarak belirlenmiştir.

Burada belirtilen diğer bölgeler arasında Avrupa – Almanya, Fransa, İngiltere; ve LAMEA (Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika).

Diğer çalışmalar
Farklı bir pazar araştırması firması olan Reportlinker, geçen ay 2029 yılına kadar, otomotiv ve havacılık sektöründeki blok zincir pazar uygulamasının 20 milyar doları geçeceğini tahmin eden bir rapor yayınladı.

Çalışma, “Kilit Piyasa Oyuncuları” ile ilgili bazı değersiz sözler vermeye devam ediyor. Bunlar arasında Microsoft Şirketi, Oracle Şirketi, IBM Şirketi, Huawei Accenture PLC vb.

AMR çalışmasına benzer şekilde, Reportlinker da şeffaflık, hız ve vicdansız faaliyet olasılığındaki önemli bir düşüş gibi benzer büyüme faktörlerinden bahseder.

Ayrıca, özellikle Blockchainlemeye yönelik fonların bu yıl 2,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu olursa, geçen yıla göre yaklaşık% 90 oranında bir artış gösterecektir. Bu 249 milyar dolarlık Uluslararası Veri Şirketi, dağıtım ve üretimin sırasıyla 642 milyon dolar ve 653 milyon dolar kontrol edeceğini tahmin ediyor.

Kripto Haber