Blockchain tabanlı işletmeler ve bankalar arasındaki Battlefront: en çok kim yardımcı olacak?

17.04.2019
20
A+
A-
Blockchain tabanlı işletmeler ve bankalar arasındaki Battlefront: en çok kim yardımcı olacak?

Perakende işletmelerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde ödeme yapmak için epeyce seçeneği olsa da, doğrudan dijital varlıklarda uğraşan şirketler çok daha büyük sorunlara sahiptir. Örneğin, Bitcoin’i kabul etmeye başlayan shopify’deki binlerce mağazayı ele alın. Tüm ödeme sistemleri entegre edilmiştir ve cüzdan anahtarlarını güvende tutmak dışında çok fazla endişelenmelerine gerek yoktur.

Doğrudan varlıklar ile anlaşma kurumlar, Borsalar gibi, tamamen başka bir anlaşma vardır. Sadece dijital cryptocurrency varlıkları ile ilgilenen herhangi bir iş için bir banka hesabı açmak herkese baş ağrısı verebilir.

Evet, durum, özellikle bazı ülkelerin nişlerini kripto para ve blockchain test düzenlemelerinin sağlayıcıları olarak bulduğu Avrupa’da yavaş yavaş iyileşmeye başlıyor. Estonya, kripto para birimi değişimlerinin nasıl çalıştığını düzenleyen, lisans alan ve bir hükümet kuruluşu tarafından denetlenen ilk ülkelerden biriydi.

Onlardan sonra Malta, ülkedeki yenilik ve yatırım miktarını artırmak için kurduğu akıllı ve gelecekteki görünümlü yasalar için Blockchain Adası olarak bilinir hale geldi. Bununla birlikte, arkasındaki hükümetle bile, kripto veya blockchain tabanlı girişimler için bir iş hesabı açmak zordur. MFSA (Malta Finansal Hizmetler Kurumu) ile kayıt için altı aylık bir bekleme süresi vardır ve bu, vaktinden önce olan kanunlardan yararlanmak isteyen herhangi bir işletme üzerinde son derece olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Litvanya, son zamanlarda hem kripto para birimleri hem de Ico’lar için son derece sağlam yönergeler sağlayan mevzuatı, muhasebe sistemine nasıl uyduğundan, nasıl vergilendirildiğine kadar tanıttı. Fransa daha yakın zamanda PACTE yönergeleri ile aynı şeyi yaptı.

Gelecekteki Başlangıç İçin Seçenekler


Potansiyel bir iş için alternatifler için birden fazla seçenek vardır. Bazıları tamamen bankadan serbest kalır ve kripto para birimlerinde 100% almaya ve ödeme yapmaya odaklanır. 100% fiat free olan işletmeler şu anda çalıştırmak zordur, ancak, bu yüzden Bitcoin ile ödeme kültürü olan çok özel yargı alanlarında başlatılanlar için sadece bir seçenektir. Böyle bir yer Slovenya, nerede cryptocurrency benimsenmesi bitcoin City açılışından bu yana keskin bir artış gördü. Bitcoin City işletmelerin çoğunluğu bir ödeme seçeneği olarak cryptocurrency sunan bir alışveriş merkezi ve Bitcoin City arkasında şirket ülke çapında artan kullanımını görerek bir anlık ödeme uygulaması yayınladı.

Tamamen kripto kullanan şirketler ConnectPay, MisterTango ve sendfriend gibi hizmetleri borçlular ve alacaklılarla başa çıkmak için kullanacaklar. Daha küçük bankalar da harekete geçiyor, kripto dalgasına binmeye çalışıyor ve kendilerini geleceğin büyük bankaları olarak konumlandırmaya çalışıyorlar.

San Diego’da bulunan Silvergate Bank, Bloomberg News’e son zamanlarda dijital varlık işletmelerinin şu anda bankalarda olabilecek 40 milyar dolarlık varlıklara sahip olduğunu söyledi. Bunun bir kısmına hizmet etmek ve ödülleri kazanmak istiyorlar. Diğerleri, Binance gibi, bankaları tamamen görmezden gelirler. Aslında, Binance çalışanlarının %90 üzerinde şirketin yerli jetonu BnB ödenir.

Farklı Seçenekler
Birincisi dostça bir bölge bulmak. Bu çok kolay ise, AB yakın olsalar, ya da işinizi kolayca yeniden konumlandırmak. Bu, belirli bir yargı alanında kalmaya dayanan bir başlangıç için bir seçenek değildir. Yeni doğan şirketlerin kripto dostu olan yargı bölgelerinde kalmak için yönetmenleri istihdam etmek için para bulmaları da zordur.

İkincisi, kendi bölgenizde bir kripto işletmeleri ağı oluşturmaktır. Bazı bir banka ile bir iş hesabı açma daha iyi şans vardı ve muhtemelen bir el ödünç istekli olurdu. Bölgede yerleşmiş iş anahtar insanlar olması da bir artı. Bankalarda ve yerel cryptocurrency topluluğunda tanıdıkları daha fazla insan, bir İş Bankası hesabı açma şansınız o kadar iyi olur.

Üçüncüsü karşı sezgisel görünebilir. Sadece gülümseme ve seçtiğiniz ne olursa olsun banka ile işbirliği. Bir tür kelime ve bir gülümseme geçmişte birçok kapı açtı ve şimdi durmuyor. Ne olursa olsun cryptocurrency sunabilir faydaları, başkalarının yardımı olmadan mümkün olmayacaktır. Yönetmelikler nedeniyle, bankalar son derece kapsamlı KYC/AML kontrollerine sahiptir ve açık olduğunuz sürece ve gerekli tüm belgelerinize sahip olduğunuz sürece, biraz ekstra şans elde edebilirsiniz.

Kripto Haber