Blockchain Ve Arkadaşlık Uygulamaları: Uyumlu mu?

15.02.2020
39
A+
A-
Blockchain Ve Arkadaşlık Uygulamaları: Uyumlu mu?

Online randevu son birkaç yıl içinde hızla gelişti, yeni nesil tanışma siteleri aracılığıyla çevrimiçi buluşmayı tercih ediyor. Ancak arkadaşlık sitelerinin çoğu gerçek olamayacak kadar iyidir, neredeyse hiç kimse gerçek fotoğraflarını kullanmaz, bu da güven faktörü sorunlarını gündeme getirir. Sadece biraz eğlenmek istiyorsanız iyi ama gerçek aşkı bulmak söz konusu olduğunda, arkadaşlık uygulamaları büyük bir “HAYIR-HAYIR” dır. Artık uygulama uygulamaları endüstrisinin güven imajını yeniden kazanmasına yardımcı olmak için Blockchain ve Yapay Zeka, uygulama uygulaması endüstrisini orijinal aurasına geri çekmek için el ele veriyor.


Blockchain’in arkadaşlık uygulamaları üzerindeki etkisi ne olacak?

Blockchain, finanstan sigortacılığa, sağlık hizmetlerinden lojistiğe vb. Başlayarak, iş dünyasının bazı önemli sektörlerini zaten bozmuştur. Şimdi partner uygulama endüstrisi, merkezi olmayan teknolojinin getirdiği manifold faydalarını toplayarak büyük bir dönüşümden geçmek için blockchain teknolojisini izlemektedir. Blockchain teknolojisi kendini şeffaflıkla ilişkilendirdiğinden, uygulamaların güncellenmesinin kullanıcıların gerçek kimliklerini doğrulamasını kolaylaştırır. Aslında, daha da iyi hale getirmek için, blockchain, profillerine daha fazla ayrıntı ekleyen kullanıcılar için hızlı bir doğrulama sürecinden geçmek için güçlü teşvikler yaratır. Blockchain, randevu uygulamalarını aşağıdaki şekillerde etkiler.


Daha gelişmiş eşleşmeler

Blockchain ve yapay zekayı flört uygulamalarına entegre ederek, kullanıcılar daha gelişmiş eşleşmeler yaşayabilecekler. Blockchain, uyumluluk oranlarını hesaplamak için resimlere güvenmek yerine, bir çiftin uyumluluk oranını değerlendirmek için diğer parametreleri de kullanır.


Şeffaflık

Blockchain’i tanışma uygulamalarına dahil etmenin en önemli yanı, blockchain’in DLT’nin (dağıtılmış defter teknolojisi) getirdiği şeffaflıktır. Merkezi olmayan bir sistem olduğundan, kullanıcılar üzerinde herhangi bir merkezi otoritenin meraklı gözleri yoktur. Kullanıcıların platformda paylaştığı tüm bilgiler diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmeye açıktır. Bu, her kullanıcının başkaları tarafından nasıl derecelendirildiğini görmesini sağlar, böylece başkalarının geliştireceğini düşündüğü alanlar üzerinde gelişebilir.


Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırır

Blockchain, kimlik hırsızlığı ve gasp risklerini ortadan kaldırır. Bu sosyal medya platformlarının parayı gasp etmek ve masum insanları mağdur etmek için nasıl kullanıldığı hakkında binlerce vaka bildirilmiştir.


Geliştirilmiş güvenlik

Blockchain, güvenlik sorunlarını ortak anahtar şifrelemesi kullanarak çözebilir. Bu, Bitcoin işlemlerindeki dijital imzalara benzer. Kriptografik anahtarların yardımıyla profiller tanışma sitelerinde görünmeden önce doğrulanabilir. Bu, tanışma uygulamalarını aşkı bulmak için çok daha güvenli bir yer yapar.


Kazanmanın bir yolu

Günümüzde, tanışma siteleri sadece ruh eşlerinizi bulmak için bir yer değildir. Aslında, şimdi blockchain ve yapay zekanın uygulanmasıyla, bir eşleştiricinin parçasını oynayabilir ve daha sonra kripto para birimlerinde kazanabilirsiniz. Bazı siteler başarılı bir şekilde eşleşebilir ve her ikisi de birbirini beğenirse size 10 ABD doları öder. Yaptığınız maç birbirinizle evlenirse, bazıları size 1.000 dolar civarında bir şey öder.


Blockchain, tanışma uygulamalarındaki Güvenlik önlemlerini nasıl artıracak veya yardımcı olacak?

Arkadaş uygulamaları, siber saldırılara karşı her zaman savunmasız olan gizli veriler içerir. Akıllı telefonlarınıza yalnızca bir antivirüs yüklemek bu gizli verilerin güvenliğini her zaman sağlayamaz. Blockchain’in daha önemli bir rol oynadığı yer burası. Bir blockchain’de, işlemler iki kişi arasında gerçekleşir ve bilgiler her blokta saklanır. Blokların her biri bir zincir ağı yoluyla birbirine bağlanır. Bu nedenle, verilerdeki her türlü değişikliği getirmek imkansız hale gelir, çünkü herkes bloklarda saklanan tüm bilgileri görebilir ve erişebilir.

Ayrıca, tüm DNS girişleri, tüm alan adı kayıtlarında uygulama sahiplerine tam kontrol sağlayan Blockchain’de saklanır. Bu nedenle, girdilerin kurcalanması veya manipülasyonu yapılamaz. Blockchain ayrıca uygulamaların güvenlik protokollerini geliştiren özel anahtar şifrelemesi de sağlar.


Blockchain teknolojisini kullanan uygulamalar

Blockchain teknolojisini kullanan uygulamalardan bazıları aşağıda kısaca tartışılmıştır.


Viyola

Bu, bugüne kadar blockchain ve AI kullanan umut verici tanışma sitelerinden biridir. Kullanıcı kimliğini doğrulamak ve böylece tanışma sitelerinden sahte profilleri kaldırmak için akıllı blockchain teknolojisi sözleşmeleri kullanır. Bu, genel buluşma uygulamalarında oldukça yaygın olan hileli etkinlikleri ortadan kaldırır. AI, kullanıcıları sitenin özellikleri hakkında yönlendirmek için Viola adlı kişisel bir ilişki yöneticisi olarak karşımıza çıkıyor.
Luna

Bu, kullanıcıların hayatlarının sevgisini karşılamasına izin vermek için blockchain kullanan merkezi olmayan bir tanışma platformudur. Bu sitede kullanıcılar Yıldızlarını cüzdanlarına veya tercih ettikleri yardım kuruluşlarına transfer etme özgürlüğüne sahiptir.


loly

Bu, uyumluluk oranlarına göre mükemmel eşleşmenizi bulmanıza yardımcı olan başka bir AI ve blockchain odaklı arkadaşlık sitesidir. Ayrıca akıllı sözleşmeler kullanır

kriptopara