Blockchain ve Kripto Para için Kulisler, Bir Yıl İçinde Üç Kat Arttı

20.03.2019
36
A+
A-
Blockchain ve Kripto Para için Kulisler, Bir Yıl İçinde Üç Kat Arttı

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimi, endüstriler gibi, şu anda böyle bir niş kategorisi olsalar bile büyüyor. 2018 yılından bu yana, Blockchain teknolojisi lehine lobicilerin sayısı, başkentteki açıklama dosyalarına dayanarak üç katına çıktı. POLİTİCO’DAN yeni bir makalede, yazar David Beavers, bu “boomlet” in Bugün dünyayı nasıl etkilediğini ve endüstrinin zamanla Washington, DC’de nasıl büyüdüğünü çözdüğünü yazdı.

Coin Center’ın İcra Direktörü Jerry Brito, artan menkul kıymet ve büyümenin menkul kıymetlerin düzenlenmesinin artmasının bir sonucu olduğunu ileri sürdü. Ancak, bu yılın Ocak ayında, Florida’dan demokratik Temsilcisi Darren Soto, çoğu kripto para biriminin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mevcut altyapıya dayalı olarak düzenlemelere tabi tutulmaması gerektiğini söyledi. Ona göre, emtia ve Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) ve federal Ticaret Komisyonu (FTC), kripto para birimlerinin denetlenmesinden sorumlu olanlar olmalıdır. Belirteçlerin Menkul Kıymetler olarak sınıflandırılmaması gerektiğini de sözlerine ekledi, Bu da SEC’İN zaten gözetim altında olmayacağı anlamına geliyor.

Blockchain şirketleri, kripto para birimleri dışında başladıklarında sıklıkla daha fazla zorlukla uğraşırlar. Lobici Dina Ellis Rochkind, kripto para birimlerinin önemli sayıda savunucu bulmasına rağmen, bu ilklerin kongrede daha fazla müttefik kazanmak için hala çalıştığına inanıyor. Sadece geçen yıl, blockchain Derneği adlı işbirlikçi bir organizasyon, blockchain endüstrisini temsil etmek için bir araya geldi. Şu anda, grup Coinbase, Protokol Laboratuarları, dijital para Grubu ve Polychain Capital gibi sektördeki bazı büyük isimleri içerir ve blockchain’deki büyük yatırımcıları ve girişimcileri temsil eder.

Rep. Kevin McCarthy, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi mevcut Cumhuriyetçi azınlık lideri, Kongre’ye blockchain teknolojisinin tanıtımı verimliliği ve şeffaflığı artıracağını söyledi. McCarthy, teknolojinin hala gelişmekte olduğunu ve finansal endüstriyi tamamen ortadan kaldırdığını ekledi. Bu nedenle, teknolojiyi hükümete entegre etmenin, blockchain’in bu seviyede bilgi alabileceği ölçüde doğal olacağını ima etti.

Kripto Haber