Bloom Teknoloji, Locus Chain Technology ile Blockchain İşlemlerini Hızlandırıyor

05.12.2019
26
A+
A-
Bloom Teknoloji, Locus Chain Technology ile Blockchain İşlemlerini Hızlandırıyor

Güney Kore’nin başlangıcında Bloom Teknolojisi, blockchain işlemlerini her zamankinden daha hızlı işlediğini iddia eden bir blockchain çözümünü test etti. İşlemler, ilk değerlendirmelere göre 23 saniye içinde gerçekleştirilecektir.

Yeni Locus Chain teknolojisi, 635 düğümden oluşan herkese açık bir test kullanılarak incelenmiştir. Sonuçlar, tek bir işlemin 0,13 ile 0,23 saniye arasında işlenebileceğini kanıtladı.

Bloom Technology Lee CEO’su ekibinin başarısı hakkında yorum yaparken, Sang-Yoon, Locus Chain Technology’nin bir saniyenin kesirlerinde işlem yapma yeteneğini kanıtladığını ve böylece blok zinciri işlemlerinin işleme süresini azalttığını belirtti.

Kore Blockchain Association Başkan Yardımcısı Moon Young-bae, “Locus zinciri tam bir versiyon haline gelmek için hala geliştirilme aşamasında. Ancak teknolojinin zaten ticari olarak uygun olduğuna inanıyorum (…) Bunun gerçek bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. ”

Ayrıca, mevcut Blockchain teknolojisinin daha uzun işlem süresi, “Kripto para birimleri için 10 dakikadan ve hatta Bitcoin için bir saatten daha uzun” olduğunu ekledi.


Locus Zincir Teknolojisi Nedir?

Locus zincir teknolojisi, blockchain teknolojisinin uygulanmasındaki sorunların ve zorlukların çözümüne odaklanmıştır. Blockchain teknolojisinin temel özelliklerini bozmadan, yüksek hız için çözümler sağlamayı, muazzam enerji kaynak tüketimini ve işlemlerin miktarını veya hacmini azaltmayı amaçlamaktadır.

İlk nesil blokajlar hız ve sınırlı işlem hacimleriyle karşı karşıya. Bu yerleşik konsensüs algoritma tasarımından kaynaklanmaktadır.

Locus teknolojisi, birkaç düğümde aynı anda çalışan paralel veya doğrusal bir işlem sistemi yürütür. Aynı zamanda, yüksek enerji kaynaklarının tüketiminin üstesinden gelmek için pille çalışan, ancak oldukça güçlü bir taşınabilir yazılım sistemi sunmayı amaçlamaktadır.

kriptopara