Carbon Crypto Project, AZTEC Protokol Ortağı, Ethereum’da Gizlilik CUSD Stablecoin Oluşturuyor

16.03.2019
74
A+
A-
Carbon Crypto Project, AZTEC Protokol Ortağı, Ethereum’da Gizlilik CUSD Stablecoin Oluşturuyor

Kripto Para başlangıcı Carbon, Ethereum (ETH) ağında yeni bir stabilcoin oluşturmak için AZTEC Protokolü ile bir ortaklık imzaladı. AZTEC Protokolü, Carbon’un Ethereum ağına özel ve istikrarlı işlemler getirmesine yardımcı olacak bir gizlilik teknolojisi geliştirme şirketidir.


Karbon ve AZTEC Protokolü Gizlilik İstikrarı Yarat

Carbon’ın CUSD stablecoin’i, AZTEC’in gizlilik teknolojisinden yararlanarak gizlilik özellikleriyle geliştirilecektir. Yeni gizlilik özellikli stabilcoin’in bu yılın üçüncü çeyreğinde en kısa sürede Ethereum ağında yayına girmesi bekleniyor.

Carbon CEO’su Sam Trautwein, ortaklığın tamamen Ethereum’da çalışacak olan ilk gizlilik kazanımlı stabilcoin’i yaratacağını söyledi. Kullanıcılar özel bir CUSD madeni parasını çok kolay bir şekilde nane şekline sokabilecekler. Carbon’a kaydolmaları ve bir KYC doğrulama işlemini tamamlamaları, Carbon’ın bankalarına bir USD işlemi göndermeleri ve Carbon, müşteri tarafından transfer edilen fonlar tarafından 1: 1 destekli müşteri için özel bir CUSD yayınlayacak.

The Block ile yaptığı konuşmada, Trautwein, gizlilik paraları basmak için düzenleyici kaygıların olup olmadığına dair bir cevap olmadığını düşünmediğini söyledi. Kullanıcıların işlemlerini korumak için, AZTEC protokolü, şu anda kripto pazarındaki en büyük gizlilik paralarından biri olan ZCash (ZEC) tarafından kullanılan bir teknoloji olan sıfır bilgi kanıtlarını kullanacak.

Hızları artırmak ve işlem ücretlerini düşürmek için AZTEC, sıfır bilgi kanıtından daha etkili olan seri kanıtları oluşturdu.

AZTEC’in kurucu ortağı Thomas Pocock, Carbon hakkında yorum yaptı:

    “Kripto para birimleri düzenleme ve para transferi kesişiminde Carbon önemli bir uzmanlık geliştirmiştir ve bu zorlu alandaki uygulamalarının hızından ve kalitesinden sürekli olarak etkilendik.”

Piyasada birçok farklı mahremiyet ve istikrarlı para var. Tether (USDT), uzaydaki en popüler stabilcoindir, ancak piyasa manipülasyonunda yer almakla suçlanmıştır. Ayrıca, yarattığı USDT’leri desteklemek için kullandıkları fonlarla ilgili bazı sorunlar olmuştur.

kriptopara