CertiK Vakfı tarafından başlatılan Yeni Gizlilik Odaklı Blockchain

24.07.2019
25
A+
A-
CertiK Vakfı tarafından başlatılan Yeni Gizlilik Odaklı Blockchain

Birkaç ay önce Bitcoinexchangeguide haber ekibi, Ethereum Vakfı’nın DeepSEA projesine 400.000 $ değerinde parasal destek verdiğini bildirdi. Bu bakımdan, bu projenin, aynı zamanda CertiK’in kurulmasından sorumlu olan Profesör Ronghui Gu tarafından yönetildiğine dikkat etmek önemlidir.

Söz konusu blok zincir ekosistemi, kullanıcılara yeni akıllı sözleşme çözümleri oluşturmada yardımcı olmak üzere tasarlandı.
Certik Chain’in ana geliştirme ekibi, platformun tamamen ölçeklenebilir olduğunu ve blockchain teknolojisinden yararlanmak isteyen büyük ölçekli şirketlerin ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamak için kullanılabileceğini iddia ediyor.
Certik’teki millet tarafından yayınlanan yepyeni bir basın açıklamasına göre, blockchain güvenlik firması Certik Chain adlı yerel blockchain platformunu başlattı.

Bu gelişme ile ilgili olarak, ağla ilişkili tüm düğümlerin, kullanıcılara ‘askeri düzeyde güvenlik’ sağlamak için tasarlanmış, tam olarak doğrulanmış bir hiper yönetici / eşzamanlı işletim sistemi çekirdeği olan CertiKOS kullanılarak çalıştırılacağına dikkat etmek önemlidir.

Ek olarak, yukarıdaki bağlantılı açıklama ayrıca Certik’in en yeni blok zincir sisteminin firmanın yerel Sanal Makinesi teklifi ile destekleneceğini de açıkça belirtiyor. Bu yeni platformu kullanarak, kullanıcılar DeepSEA adlı fonksiyonel bir programlama dili ile akıllı sözleşmeler geliştirebilecekler.

Ağ içinde konuşlandırılabilecek diğer akıllı sözleşmeler, güvenlik durumlarını kanıtlayacak şifreleme sertifikalarıyla ilişkilendirilecektir.

CertiK sözcüsüne göre, şirketin blok zincir ekosistemi gerektiğinde ve gerektiğinde ölçeklendirilebiliyor. Bunun bir sonucu olarak, platform, blok zincir teknolojisinin dünya genelinde daha hızlı benimsenmesine yardımcı olabilir.

CertiK, müşterilerine, penetrasyon testi, platform kişiselleştirme vb. Gibi bir dizi blok zinciri odaklı siber güvenlik hizmetleri sunmaktadır. CertiK, yakın zamanda Binance gibi birkaç büyük isim bloğu firması ile bir anlaşma imzalamıştır.

Kripto Haber