CODEX Blockchain Varlık Değişimi ve HackenProof, Geliştiriciler İçin Hata Ödül Programı Başlattı

05.04.2019
43
A+
A-
CODEX Blockchain Varlık Değişimi ve HackenProof, Geliştiriciler İçin Hata Ödül Programı Başlattı

CODEX, Estonya merkezli lisanslı kripto para ve dijital varlık değişimi, Hacker Proof bug bounty platformu ile ortakları. Geniş ve devam eden Ortaklığımızın bir parçası olarak, CODEX Hackenproof’ta bir kamu hata ödül programı başlatmaya karar verdi. Daha önce CODEX, Hacken tarafından web penetrasyon testinden geçti ve en yüksek web platformu güvenlik sıralamalarını elde etti.

Dijital varlık borsalarında fon güvenliği bugün kripto para geliştirilmesi ve benimsenmesi için büyük bir endişe kaynağıdır. Bu ışıkta, CODEX, Estonya merkezli bir kripto para değişimi HackenProof ile bir hata ödül programı aracılığıyla güvenliği artırmayı amaçlamaktadır. Değişim Hacken tarafından başarılı web penetrasyon testinden sonra HackenProof üzerinde bounty programı açılacaktır.

Codex, Kullanıcıların Fonlarının Kilit Güvenliğine Odaklanır

CODEX, değişimin güvenli olmasını sağlamak ve sistemlerinde korsanlıktan kaçınmak için büyük önlemler alıyor. Hacklenen borsaların çoğu, fonların çalınmasına, kara para aklamaya veya çöplük planlarına neden olan API güvenlik açıkları tarafından dezavantajlıdır. HackenProof ve Hacken siber KODEKS üzerinde meydana gelmez sağlarken değişimi sağlamak için çalışma güvenli kalır.

Son birkaç yıl kripto para borsaları bir dizi nedeniyle sistemde kesmek duvara gitmek gördük. Mt gibi büyük Borsalar. Gox, Coincheck, BitGrail ve son zamanlarda Bithumb, exchange sistemlerinde ihlaller yoluyla 1 milyar dolarlık kullanıcı fonlarını kaybetti. Hacks, borsaların ve toplamın itibarına zarar verir, borsaların sadece %20’si hacklerden sonra iyileşebilir ve işe geri dönebilir.

HACKENPROOF ile en son ortaklık hakkında konuşan CODEX kripto para exchange CEO’su Mark Lurie, ikisinin borsaya “ekstra bir güvenlik katmanı” sağlamaya yönelik çalışacağını söyledi. Blockchain’in büyüyen alanı hala kodda bile hata yapmaya eğilimli olan insanlara büyük ölçüde bağımlıdır. Sistemin kodundaki bilinen güvenlik açıkları, HackenProof ile hata ödül programını uygulamak için değişimi zorladı, Mark. O sonucuna,

Kripto Haber