Coinbase’de Şifre Güvenlik Açığı 3.500 Müşteriyi Etkileyebilir

17.08.2019
28
A+
A-
Coinbase’de Şifre Güvenlik Açığı 3.500 Müşteriyi Etkileyebilir

Son Dönemde Borsalardaki Güvenlik açıkları kullanıcılarıda rahatsız edici dereceye ulaştı,Geçtiğimiz Günlerde Binance Borsasında Yaşanan Kişisel verilerin Çalınması olayından sonra bu sefer de Coinbase’de Şifre Güvenlik Açığı 3.500 Müşteriyi Etkileyebilir

Coinbase kısa süre önce, şirketin sisteminde bazı kullanıcıların şifrelerini etkileyen bir güvenlik açığı bulduğunu bildirdi. Şirkete göre, bazı şifreler şirketin sunucularındaki düz metin dosyasında saklandı.

Bilgilere herhangi bir zamanda herhangi bir dış kaynak tarafından erişilmedi, ancak yaklaşık 3.500 müşterinin şifresi, yakın zamana kadar güvenli bir şekilde daha az bir şekilde saklandı. Bu aksaklık müşterilerin sadece% 0.1’ini etkilemiş olabilir, ancak açıklanacak kadar önemliydi.

İlk başta bu nasıl oldu? Şirkete göre, prosedürdeki çok özel bir hata nedeniyle. Kayıt formu sadece doğru bir şekilde yüklenmeyecek ve hesap oluşturma denemesi başarısız olacaktır. Ancak, başarısızlığın günlüğü şirkete gönderilir.

Coinbase’e göre, yazı yazarken JavaScript düzgün yüklenmemişse hata meydana gelir.

Bu, kişinin hesabını oluşturmayı başardıktan sonra, kişinin adı, bilgileri ve şifresinin korunmasız bir yerde olacağı anlamına geliyordu. Müşteriler zamanın% 90’ından fazlasını tekrar denedi ve aynı şifreyi kullanarak güvenlik açığına neden oldu.

Bu olası güvenlik açığını keşfettikten sonra Coinbase, başka birinin sorunlu olup olmayacağını görmek için şirketin veritabanında bulunan diğer dosyalara baktı. Neyse ki, bu rapor sırasında başka kimse bulunamadı.

Son bir yayına göre, şirket sorunu tamamen düzeltti ve dosyayı hassas bilgilerle dışladı. Etkilenebilecek tüm hesaplardan, varlıklarını korumak için yeni şifreler oluşturmaları istendi.

kriptopara