Corona Virüs Blockchain ve Kripto Paralara İlgiyi Daha da Arttırdı

08.03.2020
32
A+
A-
Corona Virüs Blockchain ve Kripto Paralara İlgiyi Daha da Arttırdı

Devletler, Coronavirüs salgınını etkili bir şekilde kontrol altına almak için uğraşırken, bürokratik süreçleri düzene sokmak ve insanların ihtiyaç duydukları acil sağlık hizmetini hızlı ve verimli bir şekilde almasını sağlamak için blockchain teknolojisi kullanmaya başlıyorlar.

Geçtiğimiz ay, Coronavirus vakaları dünyaya fırladı ve popülasyonları çılgınlığa yolladı. Salgın birden fazla endüstriyi bozdu ve Dow Jones’un düşmesine neden oldu.

Anakara Çin’deki on binlerce Covid-19 vakasıyla, ülke sağlık hizmetlerini iyileştirmek ve hızla artan durumu kontrol etmek için blockchain tabanlı deneylere liderlik ediyor. Blockchain nasıl yardımcı olabilir?

Hızlı Takip Sigorta Talepleri

Koronavirüs için tıbbi yardım arayan bu kadar çok sayıda insanla, Çin’deki sigorta şirketleri sektörü daha verimli hale getirmek için teknoloji kullanmaya çalışıyorlar. Bu, hızlı izleme sigortası talepleri anlamına gelir, böylece insanlar en yüksek standartta kesintisiz sağlık hizmeti alırlar.

Geçen ay, Güney Çin Sabah Postası, blockchain tabanlı çevrimiçi karşılıklı yardım platformu Xiang Hu Bao’nun, iddiaya uygun hastalık listesine koronavirüs eklediğini ve maksimum 100.000 yuan (14.000 $) zaman ödemesi ile koronavirüs eklediğini bildirdi. .

Bir Alibaba Group iştiraki olan Ant Financial’in sahibi olduğu platform, bir sigorta hizmeti değil, sağladığı temel sağlık planından yararlanabilecek 104 milyondan fazla üyesi ile “kolektif bir talep paylaşım mekanizması” dır. Koronavirüs ödemesi Ant Financials’in kendi fonu tarafından desteklenmektedir. Bunun dışında, platformun sağlık planı 100’den fazla kritik hastalık için 300.000 yuan maksimum ödeme sunuyor.

Görünen O ki Bu tarz virüs ve hastalıklar bir nevi kağıt paranın sonunu getirecek gibi gözüküyor.En büyük alternatif olarak Tabiki blockchain ve kripto paralarda burada büyük bir ivme kazanacaktır.

kriptopara