CyberVein CVT

18.04.2020
191
A+
A-
CyberVein CVT

CyberVein, 2017 yılında Singapur merkezli CV Technology Foundation adlı kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından bir proje olarak başladı. Daha sonra Çin’den Zhejiang Üniversitesi, 2018 yılında bir veri yönetimi çözümü oluşturmaya yardımcı olmak için projeyi ilgilendirdi ve finanse etti. Üniversite, bir araştırma merkezi kurdu. Zhejiang Üniversitesi-CyberVein Ar-Ge Merkezi adı verilen CyberVein ile birlikte. Bununla birlikte, CyberVein, hem kamu hem de özel kuruluşlar için veri depolama merkezsizleştirmeye odaklanan bir blockchain projesidir. Bilgilerin hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabileceği veya paylaşılabileceği bir platform sunmaktadır.

CyberVein: CVT Simgesi

CyberVein sadece veri depolama ihtiyaçlarını çözmeye odaklanmaz. Ayrıca katkıda bulunanların bilgilerini CVT jetonu üzerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. CyberVein işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Sonuç olarak, katkıda bulunanların ödeme almama konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Diğer taraftan, alıcılar ihtiyaç duydukları bilgileri uygun miktarlarda alacaklarından emin olabilirler.

Ticaretin yanı sıra CVT, CyberVein ağındaki diğer tüm işlemler için de kullanılan para birimidir. Örneğin, katkıda bulunanlar tarafından sağlanan GPU disk alanına dokunmak isteyen araştırma firmalarının CVT kullanarak bunun için ödeme yapmaları gerekecektir. Buna karşılık, sağlayıcılara ne kadar disk alanı sunduklarına göre ödeme yapılır.


Katkı Belgesi (POC)

CyberVein katılımcıları teşvik etmek için Katkı Kanıtı konsensüs mekanizmasını kullanır. POC, bazı blockchain projelerinin kullandığı İş Kanıtı (POW) konsensüsüne daha enerji dostu, daha hızlı bir alternatiftir. POC ile düğümler işlemleri doğrular ve katkıda bulunanlar katkıda bulundukları kaynaklara bağlı olarak CVT jetonu alır:

    Veri yükleyiciler bilgi yükler, ancak kullanılan depolama alanına göre bir ücret öder, ücret depolama alanının katılımcılarına gider.
    Veri edinen, veri sahibinden izin alarak gereksinim duyduğu verileri değiştirebilir ve ayrıca CVT belirteçlerini kullanarak bir ücret öder.
    Bant genişliği ve GPU gibi diğer kaynaklar da kullanılabilir, ücret ne kadar kaynağın kullanıldığına bağlıdır ve ücret kaynakların katılımcılarına gidecektir

Sonuç

CyberVein, ölçeklenebilirlik, hız ve gizlilik sorunları ile ilgili sorunları çözen blok zinciri, DAG ve AI teknolojileri aracılığıyla verilerin depolanmasını, yönetilmesini ve para kazanılmasını birleştirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir platformdur.

Akıllı sözleşmeler ve CVT jetonlarının yardımıyla CyberVein, sisteminin verilerle ilgili tüm sorunlar için tek bir yerden çözüm sağlayabileceğini umuyor. Verileri güvenilir yapalım!

CVT şu anda Bittrex Global, OKEx, HitBTC, ZG-Top ve BitZ’de listelenmiştir.

kriptopara