Dharma Ethereum Blockchain başlattı, Kripto para kredi Platformu üzerinden kazanmak için Seçenek

10.04.2019
21
A+
A-
Dharma Ethereum Blockchain başlattı, Kripto para kredi Platformu üzerinden kazanmak için Seçenek

Bir kredi kuruluşu olan Dharma, ethereum Blockchain üzerinde yeni başlatıldı. Uygulama, kredi verenlerin ve borçluların eşler arası eşleştirilmesini ve platformun akıllı sözleşmeleri aracılığıyla kripto kredi koşulları oluşturmasını sağlar. Diğer akıllı sözleşme durumlarından farklı olarak, Dharma, kullanıcıların ödünç verdiği kriptoda sabit bir oran getirisi sunar.

Platformun CEO’su Nadav Hollander, coindesk’e platformun kullanıcıların olumlu bir deneyime sahip olmasını sağlamayı amaçladığını açıkladı. O belirtti,

Kriptoya gözaltı olmayan bir şekilde ilgi kazanmanın bir avuç yolu var, hemen hemen hepsi yüksek derecede teknik bilgi gerektiriyor.”

Ayrıca, platform kullanıcı olma yaklaşımını almıştır-ilk, geliştirici yerine-ilk. Ve altta yatan akıllı sözleşme açık kaynak. Hollander’a göre, platform 2.500 kullanıcıya ulaşan bir pilot kullanarak kredi sürecini kolaylaştırıyor. Şimdiye kadar, 1,16 milyon dolar anapara 1,575 krediler tarafından ödünç alınmıştır. Dharma COO Brendan Foster belirtti,

“Blockchain tabanlı finansal hizmetlere daha geniş bir geçiş, çok daha verimli, programlanabilir ve adil bir sistemin başlangıcı olarak görüyoruz.”

Platformun web sitesi, sistemin nasıl çalıştığına dair bilgi sağlar. Kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden yapılabilen bir hesap oluşturmaları istenir. Daha sonra, herhangi bir cüzdandan para gönderebilirler ve fonlar teminat olarak faiz veya işlevler kazanırlar. Fonlar gönderildikten sonra, birkaç dakika içinde ödünç alabilir veya kazanabilirler. Daha da iyisi, işlemler şu şekilde açıklanmaktadır

Genel olarak, platform, ödünç almak isteyen kullanıcıların kredilerinin değerinin yüzde 150’sine kadar yer almasını ister. Bir borç veren ile eşleşen üzerine, onlar borçlanma sürecine katılabilir. Teminat değeri anapara yüzde 125’in altında düşerse, akıllı sözleşme borçlunun teminat tasfiye eder. Bu borçlulara yüz denilen volatilite riski bir risktir. Diğer risk, akıllı Sözleşme bir hata ile yazılırsa ortaya çıkacak teknik bir risktir. İyi haber, risklerin görünüşte şeffaf olmasıdır.

Platformla ilgili sorunlardan biri, işlerin düzgün çalışması için daha fazla borçluya ihtiyaç duyulmasıdır. Max Bronstein, coindesk ile paylaştı “piyasa ticareti için çok fazla talep olmasına rağmen, çok daha kullanışlı bir arayüz oluşturarak daha fazla kullanım durumu bulabileceğimizi düşünüyoruz.” Ayrıca ICO girişimlerinin talebin kaynağı olacağı ve dolar yerine DAI’Yİ kabul etmeye istekli olacağı pozisyonunu da alıyor. Ve herhangi bir olay ,

Cryptocurrencies’i ödünç almaktan çok daha fazla ilgi var.”

Dharma da kredi sübvanse, bir şekilde. Borçlulara ödenen 2 yüzde, ve kredi kazanmak 4 eth ve 5.5 yüzde daı üzerinde, sermaye bir kredi olduğunda.

Hollander’a göre,

Yaklaşımımız, gözaltı olmayan bir DeFi ürünü inşa etmektir . . . bu, Coinbase dahil olmak üzere herhangi bir kripto cüzdanından kullanılabilir.”Bronstein ekledi,” daha fazla seçenekliliğe izin vermek için çok çalışıyoruz.”

Kripto Haber