Enron Eski Ceo ‘su, Enerji İş Girişimlerini Canlandırmak İçin, Kripto ve Blockchain Uzmanlarıyla Görüşmeler Yapıyor

23.03.2019
87
A+
A-
Enron Eski Ceo ‘su, Enerji İş Girişimlerini Canlandırmak İçin, Kripto ve Blockchain Uzmanlarıyla Görüşmeler Yapıyor

Jeffrey Skilling eskiden Enron Corp.’un CEO’su idi, ancak enerji işinde uzun bir zaman oldu. , şimdi defunct Enron eski yöneticileri ile toplantılar düzenliyor. Konuya yakın olan bireyler, enerji işine geri dönüş yolculuğuna çıkmayı umduğunu söylüyor.

Bilgiye dayanarak, Enron enerji Servisi’nin eski Başkanı-Lou L. Pai, Skilling çalışmalarını destekliyor ve ilgileniyor gibi görünüyor.

İddiaya göre, Pai, bu girişime yatırım yapacağını ve zaten Skilling ile çalışmaya dahil olduğunu söyledi. Pai’nin planlarını bilen bir kişi, Skilling’i iş topluluğuna geri getirerek dostça olduğunu söyledi. Bu noktada, Skilling ve Pai nin yorumları .

Şimdiye kadar, Skilling’in tam olarak ne planladığı hakkında çok fazla bilgi verilmedi,

ancak ilgili kişiler her şeyin ilk aşamalarda olduğunu ima ettiler. Bazı yorumlar bu proje petrol ve gaz fiyatları ile bağlantılı olan dijital bir platform olacağını tavsiye ettiler ama Skilling ve potansiyel yatırımcı veya ortak toplantılar arasında bazı anlaşmalar var.

Skilling’in Kripto Para blockchain teknolojisi ve yazılım geliştirmesi için bir araya geldiler

Bu yeniden giriş planlandığı gibi, petrol ve gaz üreticileri için destek sağlamada zorluk yaşanırken, Skilling. Geçen yıl piyasanın 11 yıl içinde gördüğü tahvil ve özkaynak fiyatları için en düşük degerleri işaret etti.

Skilling Enron ile birlikte olduğunda, üreticilerden gaz satın alıp büyük ölçekte satacak olan “gaz Bankası” nın bir parçasıydı. 2001 yılında şirkete katıldı ve altı ay sonra CEO olarak istifa etti.

Skilling iflas koruması için başvurmadan önce uzun sürmedi ve söylentiler, muhasebe uygulamaları hakkında uçmaya başladı ve ülkenin tarihinde bir şirketin en önemli çöküşlerinden birine yol açtı.

Sayısız iddianameler, Enron skandalı geliştikçe, bir muhasebe şirketi olan Arthur Anderson’ın çöküşüyle birlikte içeri girdi.

Enerji ticareti işi yıllarca tamamen geri kaldıi ve şirketlerin sıkı yönetimi ve raporlama gereklilikleri ile ilgili düzenlemelerle sonuçlandı. Skilling, 2006’da enron’un mali durumu ile ilgili yatırımcılara yalan söyledikten sonra mahkum edildi

, ancak tüm zaman boyunca masum olduğunu korumaya devam etti. Başlangıçta 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak temyiz sürecini bırakma anlaşması cezasını indirmesine izin verdi. halka açık bir şirkette hiç bir memur ya da yönetmen olmaktan kalıcı olarak yasaklandı.

Enron ve Skilling’in tüm geçmişlerini göz önünde bulundurarak, kripto Para ve geleneksel finans sektörlerinde bu lansmanla ilgili her şeyden daha ağırlanan bireyler var

Kripto Haber