Az Tanınmış Güvenlik Aracı Ethereum Uygulamalarını A + Derecesinde Tutar

18.03.2019
14
A+
A-
Az Tanınmış Güvenlik Aracı Ethereum Uygulamalarını A + Derecesinde Tutar

Ethereum, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunun üstesinden hiç gelememiş olabilir, ancak merkezi olmayan uygulamalar güvenlik çabalarının bir sonucu olarak büyük ölçüde iyileşmiştir. Platform, bir güvenlik aracının kullanımıyla A + güvenliğini korumayı başarıyor. Araç, platformun kendiliğinden çalışan kod satırlarındaki (aksi takdirde akıllı sözleşmeler olarak bilinen) yüksek maliyetlerle sonuçlanabilecek hatalara dayanmamasını sağlar.

Araç tamamen ücretsiz ve ekim ayında Ethereum teknoloji kuruluşu Amberdata tarafından piyasaya sürüldü. Genel halk, Ethereum blockchain’in uygulamalarının ne kadar güvenli olduğunu kontrol etmelerine izin veren bu araca da erişebiliyor. Akıllı sözleşmeler, potansiyel olarak yüz milyonlara mal olabileceklerini göz önünde bulundurarak, böcekler için büyük risk altındadır. Servis ile tarama, kodun üzerinden geçecek ve dApp’ın ne kadar güvenli olduğunu göstermek için bir harf notu atayacaktır.

Bu, tüketicilerin uygulamaların son kullanıcıları ile bunları oluşturan geliştiriciler arasındaki şeffaflığı artırmak için kullanabileceği birçok araçtan sadece bir tanesidir. Dahası, bunu yapabilme kabiliyeti, DuckDuckGo gibi bu değerlendirmeleri yapmak için uzayda başka fırsatlara da sahip. DuckDuckGo, önemli gizlilik protokollerine sahip bir tarayıcıdır ve web sitelerini de not derecelerine göre değerlendirebilen bir Chrome tarayıcı uzantısı aracılığıyla uygulanabilir. DuckDuckGo, Ocak 2017 tarihli bir blog yazısında, misyonlarının web siteleri ve diğer çevrimiçi çalışmalar için “güven standardını yükseltmek” olduğunu belirtti.

Amberdata’nın sınıflandırma aracı oldukça benzer. CEO Shawn Douglass bir basın açıklamasında, araçlarının akıllı sözleşmelerin yapısına daha fazla erişim ve görünürlük sağlamada çok önemli olduğunu söyledi. Bu seçenekleri tüketicilere sunarak, bağımlılıkların azaltılabileceğini ve toplumun daha hızlı bir gelişme ile gelişebileceğini umuyorlar.

Derecelendirmeleri oluşturmak için, CTO Joanes Espanol’un bir arabanın gösterge panelindeki motor ışıklarını kontrol etmek için karşılaştırdığı Amberdata’da test edilmiş ve derecelendirilmiş 13 potansiyel güvenlik açığı bulunmaktadır. Daha fazla menkul kıymet hatasıyla birlikte, harf notu A + ‘dan F’ye kadar düşer. Ancak, hata sayısı tek faktör değildir; Güvenlik açıkları, final notunun ne olabileceğini ayarlayan farklı önem derecelerine sahiptir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.