Ethereum, Vitalik Buterin’in Yeni Teklifine Göre 160 Milyon Dolarlık Bir Sektör Olabilir

01.05.2019
29
A+
A-
Ethereum, Vitalik Buterin’in Yeni Teklifine Göre 160 Milyon Dolarlık Bir Sektör Olabilir

Ethereum’un yaratıcısı – Vitalik Buterin’in yarattığı yepyeni bir öneriye göre, bir sonraki blokajın tekrarlanması işlemlerinde güvenlik sağlamak için hizmet verecek ağdaki doğrulayıcılar için ödüllerde bir artış düşündüğünü savunuyor.

Hem teorik hem de pratik olan geniş kapsamlı güncellemeler söz konusu olduğunda, Ethereum 2.0 şu anda yaklaşık 17.5 milyar dolar değerinde olan Ethereum blockchain için en büyük ve en iddialı güncellemelerdir. Aşırı yayılma hedefi, şu anda kullanıcılar tarafından devam etmekte olan maliyetleri eşzamanlı olarak düşürürken, aynı zamanda ağdaki işlemlerin hacmindeki mevcut ve kalıcı darboğazların herhangi birini ortadan kaldırmaktır.

Ethereum ağı, çalışma konsensüs protokolünden faydalanırken, madencilerin işlem bloklarını bir araya getirerek sürekli büyüyen bir zincire ekleyerek birbirleriyle rekabet edeceği anlamına gelir. Bu arada, önerilen Ethereum 2.0 yükseltmesi, bu çalışma kanıtı belgesinin yerine, uzun süredir güvence altına alınma kanıtı protokolü ile değiştirildiğini görecek. Bu protokol, validatörlerin mevcut ağ içindeki çeşitli blokları ve işlemleri elde etmek ve bunları onaylamak için kendi fonlarını kullanabilecekleri anlamına gelir.

Bu şiddetli değişimi yaparken, temel enerji talebi önemli ölçüde azalacak, daha az hesaplama gücü gerektirecek ve Ethereum, Ethereum 2.0’a geçtiğinde ağın paydaşları olarak hizmet vermeye istekli kullanıcılara daha fazla güvenecektir.

kriptopara