Peter Thiel: Facebook, Blockchain ödemelerini 2 milyardan fazla kullanıcıya Ölçeklendirirse, orijinal PayPal misyonu olacaktır

10.05.2019
20
A+
A-
Peter Thiel: Facebook, Blockchain ödemelerini 2 milyardan fazla kullanıcıya Ölçeklendirirse, orijinal PayPal misyonu olacaktır

Kripto dünyasında yaklaşan Facebook madalyonundan daha az sayıda proje var.

Facebook, blockchain ile ilgili firmaları satın alıyor, yeni yetenekler getiriyor ve görünüşe göre, yaklaşan madeni para ve kripto gözlemcileri için bir milyar doların üzerinde bir kaynak kaynağı, jeton lansmanının herhangi bir resmi duyurusunu görmeye hevesli. Bu, Facebook’un iki milyar kullanıcıya jeton ödemelerini başarılı bir şekilde getirebileceği gibi iyi bir nedenden ötürü, şimdiye kadar görülen en büyük kripto evlat edinme dalgasını çok iyi kıvılcımlandırabilir.

Bu proje yoğun bir şekilde beklenirken ve etkisi muhtemelen küresel olacak olsa da, bu Facebook belirteci Peter Thiel’in PayPal için sahip olduğu vizyona ürkütücü bir şekilde benzer olduğu için böyle bir fikrin ortaya çıktığı ilk kez değil 2002’de ilk kez başlatıldı. PaPal ilk dünyaya kendini sundu ve 2002 yılında halka gittiğinde, Peter Thiel onlar online ödemeler için küresel standart haline planlanan ve PayPal küresel kullanılırken, dünya cryptocurrency kitle kullanımının etkisini görmek için henüz belirtmişti.

Facebook’un kripto para işine girdiğine dair söylentiler 2017 kadar erken bir tarihte kıvılcımlanmıştı, ancak Aralık 2018’de Facebook’un whatsapp platformunda kullanılabilecek bir jeton geliştirdiği söylentileri yoktu. kullanıcıların sorunsuz bir şekilde kendilerine ödeme göndermeleri. Belirtecin istikrarlı olacağına inanılıyor abd Doları veya başka herhangi bir istikrarlı para birimine bağlı olarak.

Belirteç için beklenti miktarı ateş sahasına ulaştı, birçok düşünce ile önümüzdeki çeyrek kadar erken ilan edilebilir. Ayrıca, çeşitli blockchain firmalarının bir acquihire’de Facebook’a yeteneklerine erişebilmeleri için bir teklif olarak ele geçirildiği ve projeye öncülük ettiği ortaya çıkan insanların çoğunun, Paypal’ın ilk hedefi olduğu için mantıklı olan eski PayPal çalışanlarıdır.

Daha sonra, Peter Thiel’in kamu şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeleri, şirket stratejisini ne kadar etkileyebilecekleri ve günlük operasyonlara dahil olabilecekleri konusunda bir sınırı olduğu için olası bir katılımı vardır. Ancak bu, thiel’in Paypal’ın omurgası olan fonların kesintisiz gönderilmesiyle her zaman yoğun bir şekilde ilgilendiği ve kripto para birimiyle de ilgilendiği için benzersiz bir durumdur.

2017’ten bu yana yüz milyonlarca dolar bitcoin satın aldığı ve ayrıca bir dizi blockchain firmasına yatırım yaptığı bildirildi. En önemlisi, bitcoin’in kendi içinde tartışmalı bir görüş olan Altın için bir yedek olabileceğini de söyledi.

Ama tek bir Tel bir röportajda 2001 para gönderme ile sorunsuz bir geleceği hakkında konuştuk yani paylaşılan vizyon bakmak gerekiyor.

“Diyelim ki Moskova’da orta sınıftasın, ruble tabanlı bir banka hesabı ve bir kredi kartı ile. Bir PayPal hesabına ödeme yapmak için kartı kullanın ve bir offshore hesabı etkin bir şekilde açtınız. Bu, servetinizi uçucu bir hükümet tarafından desteklenen kararsız bir para biriminde tutmak için çok tercih edilir,”

Kripto Haber