Federal Express (FEDEX) Teslim Servisi Uluslararası Nakliye İçin Blockchain Çağrısı

29.04.2019
129
A+
A-
Federal Express (FEDEX) Teslim Servisi Uluslararası Nakliye İçin Blockchain Çağrısı

[FedEx Federal Express CIO göre – Rob Carter – Uluslararası nakliye ve teslimat sadece zorunlu blockchain standartları bekliyor,

blockchain teknolojisi sanayi içinde kabul edilmesi çok daha fazla yayılmasına yol açacağını vurguluyor.Bu teknolojinin yaygın olarak benimsenmesi, yetkililerin uluslararası Kaçakçılığın veya sahteciliğin / yasadışı malların yaygınlığının ele alınmasına yardımcı olurken, malları uluslararası düzeyde kolayca ve güvenli bir şekilde takip etmelerini sağlayacaktır.

Posta kağıt Dijitalleştirme


Blockchain Global Revolution Konferansı sırasında bir panel tartışmasına katılırken ve konuşurken, Carter, bir paketin teslim edilmesinin gerisinde kalan nakliye, izleme ve dokümantasyonda yer alan lojistik türü hakkında konuştu . paket değiştiriliyor.

Bu süreç, geleneksel olarak kağıt tabanlı, genellikle dijitalleştirilmiş dijital Dokümantasyon sistemi aracılığıyla sıkı bir şekilde izlenen, belgelenen ve yönetilen bir süreç olmuştur. Sonuç olarak, bu belgelerin aktarımı, gerçek zamanlı veya son derece duyarlı veri geri bildirimi olmaksızın antika teknoloji olarak tanımlanabilecek şekilde gerçekleşir.

Endüstrinin tamamında standartlaştırılmış bir blockchain teknolojisi sisteminin yaygın bir şekilde benimsenmesi olsaydı, tüm endüstriyi gerçekten düz bir oyun alanına koyardı. Carter’a göre:

Daha fazla düzenleyici kontrol için zorlayan bir organizasyon değiliz, ancak düzenleyici görev süreleri vardır ve itmeler inanılmaz derecede yardımcı olabilir.”

Katı taşıma standartlarını tanımlamak için işbirliği yapmak


Nakliye ve teslimat endüstrisi rakipleri tanımlayan net çizgilerle Belirlenirken., FedEx, Transport Alliance’da işbirliği yapmak ve Blockchain’i oluşturmak için Express, DHL ve UPS dahil olmak üzere bir dizi rakiple resmi olarak ortaklık kurdu). Bunun temel amacı, bu teknolojinin gelecekteki uygulanması için bu tür bir sistemin standartlarını düşürmektir.

Şu anda, UPS gibi bir teslimat şirketi tek bir tedarik zinciri işlem zincirini etkili bir şekilde yönetebilirken, bunlar çok çeşitli nakliyecilerle gerçek dünya senaryolarıyla uğraşmak zorunda kaldıklarında genellikle darboğazlara, suşlara ve diğer molalara maruz kalabilir.

Bir şirket, örneğin ABD’den Almanya’ya çeşitli malzemeler göndermek için DHL’Yİ kullanabilir. Bu bölüm daha sonra, aynı takılı bileşen daha sonra FedEx kullanımı yoluyla Japonya’ya seyahat etmeden önce, UPS gibi başka bir tedarikçi aracılığıyla Güney Amerika’ya sevk edilebilir.

Blockchain teknolojisinin uygulanmasıyla, bu ayrıntılı, dünya çapında tedarik zinciri mümkün hale getirilebilir ve çeşitli partiler ve şirketler arasında paylaşılırken, bir yolculuktan dünyanın diğer tarafına kadar tüm bilgileri mümkün kılacaktır. farklı ulusal organlar.

Sahteciliğin, yasadışı malların ve tehlikeli bileşenlerin Gelgitinden kaynaklanan


Sadece bu ay boyunca Beyaz Saray, sahte malların sahte ticaretinin yaygınlığını ele almanın korkunç ihtiyacını özetledi. Bu dünya-paça karaborsanın yıllık bazda yaklaşık yarım trilyon dolarlık tahmini toplam piyasa değerlemesine sahip olduğu tahmin edilmektedir.

Bunun en büyük çözümlerinden biri, Internet of Things (IoT) ve RFID etiketlerinden yaygın olarak uygulanan sensörlerin uygulanmasıyla birlikte, son derece güvenli, kalıcı bir defter oluşturacak izin verilen bir blok zincirinin kullanılmasıdır. Bu bileşenlerin uygulanması sayesinde ulaşım ile ilgili Koşullar üzerinde sorunsuz, gerçek zamanlı geribildirim için izin verecek.

Yetkili kurum ve şirketlerin bu dijital model ağı ile, nakliyatçılar, nakliye şirketleri, devlet kurumları, düzenleyici kurumlar veya sadece müşteriler olsun, bu sistemi indir tedarik zinciri ve paketleri anlık takip için izin verecek.

FedEx logistics’in CEO’su olarak çalışan Richard Smith’e göre, özellikle blockchain’in yaygın olarak benimsenmediği sektörlerde devlet kurumlarından derin bir endişe seviyesi var. O imbik aşağıdaki söz, hangi aşağıdaki oldu –

Hükümet sensin. Yaygın olarak kabul edildiğini kabul edebilirsiniz.”

Hükümet, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini kapsayan bir endüstriyi görevlendirebilir mi?


Fedex’in, nakliye ve teslimat endüstrisine modernize etmenin ve daha fazla verimlilik getirmenin en hızlı yolunun, hükümetin blockchain teknolojisinin uygulanmasını zorunlu kılmasını sağlamanın yollarından biri.

Bunu yaparken, FedEx, bunun endüstrinin sorunsuz bir şekilde düzene sokulmasına izin vereceğine ve müşterilerin sınır ötesi nakliye, nakliye ve bu sektördeki aracılık ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanımı kolay, basit bir yaklaşım yaşamalarına izin vereceğine inanmaktadır.

Diğer avantajlardan biri, gümrük ve sınır güvenlik varlıklarını desteklemek için yenilikçi bir yaklaşım sunması ve hedeflerine ulaşmalarına ve yasadışı insan ticareti yapılan malların akışında önemli ölçüde azalmasına izin vermesidir.

Nakliye, nakliye ve teslimat hizmetleri, uzun süredir, blockchain’in uzun vadeli, yenilikçi bir çözüm olarak uygulanmasına ilişkin çok iddialı bir plana sahip endüstrilerden biri olmuştur. Blockchain’in standartlaştırılmış ve hükümet tarafından yetkilendirilmiş bir sistemde uygulanması sayesinde, blockchain teknolojisi için dünyanın ilk gerçek kullanım durumlarından birini çok iyi heceleyebilir.

FedEx, blockchain teknolojisini anlamlı bir şekilde kullanmak için dünyadaki ilk nakliye şirketlerinden biri haline gelebilir mi? Yorumlarda bize bildirin!

Kripto Haber