Genesis Madencilik, Hive Blockchain Yönetim Kurulu’nun 50 Milyon Doların Üzerinde Anlaşmazlığını Denetlemeye Çalışıyor

23.04.2019
18
A+
A-
Genesis Madencilik, Hive Blockchain Yönetim Kurulu’nun 50 Milyon Doların Üzerinde Anlaşmazlığını Denetlemeye Çalışıyor

Hive Blockchain, kurulan MSA’YI ihlal etmek için 50 milyon dolar iade etmesi istendiğinde Genesis madenciliği Yönetim Kurulunu devralmaya çalıştığını görüyor


Bugün erken saatlerde Hive Blockchain Technologies Ltd tarafından yayınlanan yepyeni bir basın açıklamasına göre, firma müşterilerine en büyük hissedarı ‘Genesis Mining ‘ (HİVE’İN seçkin hisselerinin %26.3’ünün sahibi), “bağımsız olarak” çalışan herhangi bir yönetim kurulu üyesini kaldırmak için bir hissedar toplantısı “talep etti. Bunun yerine, şirket ya Genesis ile yakından ilişkili olan ya da daha önce firma için (bazı kapasitelerde ya da diğerinde) çalışmış bir grup Yönetim Kurulu kurmaya çalıştı.

İşaret Etmeye Değer Bazı Önemli Detaylar


Birkaç gün önce (20 Nisan’da), HİVE’S executive brass, gelecekte iki taraf arasında ortaya çıkabilecek herhangi bir talep ve sözleşme ile ilgili anlaşmazlıklarla başa çıkmak için bir “bağımsız özel Komite “ atamak için bir araya geldi.


Genesis Mining’in en son talebi, Genesis’e ana hizmet Sözleşmesinin (“MSA”) çeşitli maddi ihlallerini bildirmek için HİVE (bu ayın başlarında) tarafından verilen resmi bir bildirime doğrudan bir yanıt olarak gelir.


Genesis’in çekirdek Komitesi geçtiğimiz günlerde Frank Holmes’u kovan/Genesis girişiminin ortak geçici Başkanı ve CEO’su olarak başarısız bir şekilde kaldırmaya çalıştı.


HİVE temsilcisine göre, Genesis tarafından işlenen çeşitli ihlaller Toplam 50 milyon ABD Doları ile sonuçlanıyor. Ek olarak, yukarıda belirtilen MSA’YA göre, Genesis tarafından işlenen herhangi bir maddi ihlal, HİVE’İN MSA’YI sonlandırmasına ve böylece isteklerine göre ek işlem yapmasına izin verecektir.

Konuyla ilgili olarak, Frank Holmes şöyle alıntı yaptı:

Tüm madencilik operasyonları için tüm maliyetlerin tam olarak açıklanması için Genesis ile yapılan tartışmalar Eylül 2018’den beri devam etmektedir. Genesis’in İsveç’te tek taraflı olarak artan maliyetlerin farkına vardığı ve MSA’NIN gerektirdiği gibi MSA’NIN ‘en yüksek endüstri standartlarına uygun olarak profesyonel ve işçi gibi bir şekilde gerçekleştirilmediği’ konusunda hayal kırıklığına uğradık. Genesis’in kovan Kurulunun kontrolünü ele geçirerek anlaşmazlığı ortadan kaldırmaya çalışarak tepki göstermesi hayal kırıklığı yaratıyor ancak eminim ki kovan hissedarları, toplantı talebinin, Genesis’in diğer tüm hissedarların zararına tek yararı için kovanı kontrol altına almak için bariz bir girişim olduğunu anlayacaktır”.

İddia Edilen Sözleşme Anlaşmazlığına Daha Yakından Bakın

Yukarıda belirtilen basın açıklamasına göre, HİVE, Genesis temsilcilerinden “birden fazla kez”, İzlanda ve İsveç gibi ülkelerde kullanılan ilgili güç fiyatlandırma yapıları hakkında bir açıklama yapmasını istedi. Bununla birlikte, tekrarlanan taleplere rağmen, firma ” kovanın Genesis’in İzlanda ve İsveç’teki güç maliyetinden sorumlu olup olmadığı konusunda tam bilgi veremedi.”

Buna ek olarak, konuyla ilgili olarak, HİVE üzerindeki Millet artık alternatif servis sağlayıcılarını aramanın yanı sıra, Genesis’i Hive ve hissedarlarına daha fazla şeffaflık sağlamak için itmeye çalışıyorlar — esas olarak Hive’in İsveç’teki ekipman ve operasyonları ile ilgili olarak.

Son Almak
Bu parçayı kapatırken, kovanın aslında bir TSX olduğu unutulmamalıdır.Bugünün blockchain sektörü ile geleneksel Sermaye Piyasası arasında şu anda var olan “boşluğu kapatmayı” amaçlayan V-listeli şirket.

Şimdi tüm bu çilenin sonucunun ne olduğu görülecektir. Kaba ve zor bir çözüm olacağından emin olan şeyde, daha fazla bilgi sunulduğu anda bitcoin madencilik şirketi durumu hakkında daha fazla güncelleme yapacağımızdan emin olacağız.

Kripto Haber