Hard Fork Nisan’da Cardano’ya (ADA) Akıllı Sözleşme Uyumluluğunu Getirecek

28.03.2021
41
A+
A-
Hard Fork Nisan’da Cardano’ya (ADA) Akıllı Sözleşme Uyumluluğunu Getirecek

Proje, bazıları Cardano’nun Ethereum’u yerinden etmeyeceğini söyleyerek ciddi şekilde eleştirildi. Hoskinson her zaman bunun Cardano’nun nihai hedefi olmadığını ve blockchain ağının daha büyük bir şey için biçilmiş kaftan olduğunu söylemiştir. Ve bu güncellemeyle Hoskinson, destekçilerini doğruladı.

Hoskinson, Alonzo güncellemesinin tıpkı “Shelley” çağı gibi bir hard fork şeklinde dağıtılacağını söyledi. Eski Ethereum yöneticisi, güncellemenin Haziran ayında test ağında mevcut olacağını ve ana ağın bu yıl Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Hoskinson ayrıca, ana ağ lansmanının, jeton takasları için Plutus programlama platformunun lansmanını görebileceğini söyledi.

Cardano Ülkelere Ev Sahipliği Yapacak

Cardano, blockchain ürününü aşamalı olarak yükselterek, onu “Ethereum katili” olarak adlandırılmasını sağladı.

Ethereum, gaz ücretlerinin yükseldiğini gördü. İkinci en değerli kripto projesi de yavaş işlem hızından muzdarip. Bu zorluklarla bile, Ethereum, merkezi olmayan tüm uygulamalar (dApps) için bir merkezdir. Değiştirilemez jetonlar (NFT’ler), merkezi olmayan borç verme, jeton takasları gibi merkezi olmayan teklifler gelişmeye devam etti.

Ancak hızla artan gaz ücretleri, kullanıcıların hızla büyüyen bir dApp niş oluşturmak için alternatif projeler keşfetmeye başladığını gördü. Cardano’nun çok varlıklı ve akıllı sözleşme platformu, işlemlerinin çok daha düşük olduğu bilinirken büyük bir rahatlama olacaktır.

Hoskinson tarafından ustalıkla temsil edilen Cardano ekibine göre, tamamen oluşturulmuş bir Cardano blok zinciri birkaç saniye içinde binlerce işlemi işleyecektir.

Hoskinson, DeFi alanına taşınmayı hedeflemenin yanı sıra, Cardano’nun yayınlandığında çok daha büyük bir görevi yerine getireceğini söyledi. Afrika için son zamanlarda düzenlenen bir blockchain konferansında Hoskinson, Cardano’nun sadece dApp’lerin geliştirilmesini kolaylaştırmakla ilgili olmadığını söyledi. Ona göre, hakemli blok zinciri, ülkelerin verilerini barındırabilecekti. Ayrıca Cardano’nun şu anda Cardano blok zincirine bağlı dijital kimlikler oluşturmak için bazı Afrika ülkeleriyle birlikte çalıştığını söyledi.

kriptopara