Hindistan kahve Tedarik Zinciri iyileştirmeler için Blockchain Ledger Tech kullanacak

30.03.2019
43
A+
A-
Hindistan kahve  Tedarik Zinciri iyileştirmeler için Blockchain  Ledger Tech kullanacak

Hindistan geçen yıl boyunca sanal para birimleri saldıran olmasına rağmen, ülke kahve tedarik zincirini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başlamak için hazırdır.

Hindistan kahve Kurulu son zamanlarda kahve çiftçileri ve pazarları entegre etmeyi amaçlayan yeni bir blockchain tabanlı pazar başlattı. Bilgi birkaç saat önce Hint Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (MCI) tarafından serbest bırakıldı.

Hindistan’da gelişmiş kahve Tedarik Zinciri

MCI tarafından desteklenen kahve Borsasi, kahve üreticileri için bir e-pazar ortaya çıkarmaya ve kahve pazarındaki aracıların sayısını azaltmaya karar verdi. Bu, verimliliği arttırmayı ve piyasadaki sürtünmeyi azaltmayı amaçlamaktadır.

Rapora göre, yeni ürünün bir uygulama şeklinde teslim edilmesi bekleniyor ve ülkedeki kahve ile ilgili ürünlerin izlenebilirliğini ve şeffaflığını geliştirecek. Firmalar ve bireyler tükettikleri kahve hakkında bilgi sahibi olabilecekler“.”

İş hattına göre, uygulama bir pilot aşamasında başlatılacak ve sadece sınırlı sayıda üretici olacak. Test başarılı bir deneme olarak sona ererse, ülkedeki tüm 350.000 kahve yetiştiricisine genişletmek mümkün olabilir.

Kahve çiftçileri, ihracatçılar ve ithalatçılar gibi paydaşların ticaret işlemleri yapmak için platformda kayıtlı olması gerekecektir. Çiftçi blockchain satıyor sürü her biri için oluşturulan bir blok olacak.

Blockchain teknolojisi ile ilgili ve tedarik zincirlerini geliştirmeyi amaçlayan birçok farklı proje var. Örneğin, JD.com Carrefour, et ve tavuk gibi bazı ürünleri izlemek için dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile çalışıyor.

Bu, bu firmaların ve kullanıcıların, uğraştıkları yiyeceklerin nereden geldiğini ve süpermarkete ulaşana kadar çiftlikten tüm tedarik zinciri sırasında nasıl ele alındığını bilmelerine izin verecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.