Hint bankaları dijital ödemeleri iyileştirmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayabilir

15.04.2019
91
A+
A-
Hint bankaları dijital ödemeleri iyileştirmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayabilir

Bugün Indian business magazine Business’a göre, National Payments Corporation of India (Npcı) dijital işlemleri iyileştirmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başlayabilir. Hindistan’ın bankaları kripto endüstrisinin gelişimine karşıydı, ancak blockchain teknolojisini uygulamaya ve hizmetlerini geliştirmeye hazır görünüyorlar.

Hint Bankaları blockchain Teknolojisini Kucaklıyor

Hint finans kurumları yakında blockchain teknolojisinin tanıtımı ile hizmetlerini geliştirmeye başlayabilir. Hint Bankalar Birliği (IBA) kapsamında faaliyet gösteren on banka, dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) uygulanması ile NPCI’Yİ iyileştirmek için çalışacaktır.

Npcı Hindistan’da ödeme yapar ve aynı zamanda paydaşlar olarak 56 ulusal bankaları içerir. Hepsi Hindistan Rezerv Bankası (RBI) ve IBA’NIN resmi desteği ile çalışıyor. Hindistan Merkez Bankası, bitcoin ve kripto para birimleri yasağı ile çok agresif olan ülkenin Merkez bankasıdır.

NPCI’NİN dijital işlemlerin ve müşterilere sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesine de odaklanacağını belirtmek gerekir.

Bu konuda, rapor aşağıdaki gibi okur:

NPCI, esnek, gerçek zamanlı ve yüksek ölçeklenebilir bir blockchain çözümü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bir açık kaynak teknolojisi/çerçeve/çözüm kullanarak bu çözümü geliştirmek için önerilmektedir.”

Bankalar, hizmetlerini ve ürünlerini geliştirmek için blockchain teknoloji çözümlerini uygulamaya çalışıyorlar. Ripple, havale endüstrisini geliştirmek ve sınır ötesi ödemeleri daha verimli hale getirmek için dünya çapında finansal kurumlarla çalışan firmalardan biridir.

Bu teknoloji ile çalışan bankaların bazıları JPM Coin, Santander Group ve diğerleri adlı kendi dijital para birimi yarattı JP Morgan içerir.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kısa bir süre önce, kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında bilgi toplamak amacıyla Öğrenme parası olarak bilinen bir dijital para biriminde çalıştıklarını açıkladı.

Kripto Haber