IBM Blockchain İşbirliği Endüstriyel 3D Baskı İçin Yeni Bir Platform Geliştirdi

06.04.2019
17
A+
A-
IBM Blockchain İşbirliği Endüstriyel 3D Baskı İçin Yeni Bir Platform Geliştirdi

Katkı imalat sanayi son yıllarda önemli bir büyüme yaşadı ve hızla büyümeye devam ediyor. Otomotiv, Havacılık ve tıbbi teknoloji sanayi sektörleri olarak.

Pazar nedeni büyüyor işte 3 önemli faktör. Katkı üretimi daha fazla verimlilik, esneklik ve parasal tasarruf sağlar. Yeni bir bölüm yeni bir gereksinimi karşılamak için oluşturulabilir veya bir yedek parça bulmak ve bir gelmesi için bekleyen yerine oluşturulabilir, bu herkes zaman, enerji ve para tasarrufu sağlar.

Aynı zamanda geçmişte üretim için zor bir başarı olmuştur benzersiz parçalar veya daha küçük miktarlarda oluşturulması için izin verir. Ancak, 3D baskı ana akım gitmek için, bir platform oluşturulmasını gerektirir ve böylece, thyssenkrupp ve IBM sadece bunu yapıyoruz.

Esasen, müşteriler planlarını ve tasarımlarını CAD dosyaları şeklinde gönderecekler. Bu bilgiler bu şirketler için çok değerli olduğundan, fikri mülkiyetlerinin doğru bir şekilde güvence altına alınması önemlidir. merkeziyetçilik ihtiyacı önemlidir, böylece sadece veriler korunmaz, ancak bu verilerin kullanımı izlenir. thyssenkrupp fikri harekete geçirdi ve IBM bu yeniliği Blockchain teknolojisi ile iltifat etti.

Yeni platform, küçük şirketlerin tüm zorluk ve masraf olmadan katkı teknolojisine erişmesine izin verecek. Ayrıca planlamayı kolaylaştıracak ve üretimde daha fazla kalite kontrolü sağlayacaktır.

Birlikte, Linux Vakfı’nın Hyperledger Kumaşının Blockchain teknolojisi izlenebilirlik ve tutarlılık sağlar ve Endüstriyel veri alanı (IDS) güvenli veri aktarımı sağlar. Önemli olan, şirketlerin verilerinin kontrolünü elinde tutması ve uygun gördükleri gizlilik önlemlerini uygulayabilmesidir. Bu nedenle verilere yalnızca istek üzerine onaylanmış ortaklar tarafından erişilebilir.

Öte yandan, Blockchain teknolojisi, ağ ortakları arasındaki bireysel değişimlerde şeffaflığa izin verir.

Katkı maddesi imalat endüstrisi açısından, DANIŞMANLIK ve tasarım sağlayıcısı bir tekliften sonra bir 3D yazıcı seçer, daha sonra bir” akıllı sözleşme ” oluşturulur ve veriler IDS aracılığıyla güvenli bir şekilde aktarılır. Gelecekte gerekli olması durumunda tüm bilgiler blok zincirinde saklanır. Üretim şirketlerinin aradığı her şey izlenebilir.

Böyle bir ağın faydaları sonsuzdur, ancak bir Blockchain çözümü tüm ortaklar için değerli olduğu kanıtlanmalıdır. Thyssenkrupp ve IBM’in ortaklığı, bireysel üyelerin ek bir üretim durumunda fayda sağladığını göstermektedir.

Bu, ilk potansiyel katılımcıları ve ortaklarını ve teknolojinin diğer potansiyel kullanımlarını tanımlamaya yol açtı. Bu kadar önemli olan, projenin tasarımının kullanıcıyı baştan sona akılda tutmasıdır.

Bu, içerik oluşturucuların yalnızca neyin gerekli olduğuna ve neyin değer eklediğine odaklanmasını sağlar. Thyssenkrupp ve IBM ile Blockchain teknolojisi ve Endüstriyel veri alanının (IDS) entegrasyonu arasındaki başarılı işbirliği, fikri mülkiyetin daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde paylaşılması için bir dijital platformun geleceği olduğunu kanıtlıyor.

Kripto Haber