İOTA Vakfı: Blockchain Teknolojisi Alanında Yeni Bir Vizyoner

04.03.2020
38
A+
A-
İOTA Vakfı: Blockchain Teknolojisi Alanında Yeni Bir Vizyoner

İOTA, yakın gelecekte Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) bel kemiğini oluşturacağı için milenyum ekonomisi için ‘izinsiz dağıtılmış bir defter”dir. IoT’nin desteklenmesinde önemli bir rol oynayacak makineler için ücret ve veri bütünlüğü olmadan mikro işlemleri mümkün kılan ilk açık kaynaklı dağıtılmış defter olarak öne çıkıyor. IOTA ayrıca, geleneksel olarak finansal kurumlar tarafından oynanan bir rol olan hassas verilerin korunmasında ve güvenliğinde belirleyici bir rol oynayacaktır. Bir defter, genellikle tüm borçlandırma veya kredi işlemlerinin kayıtlarını tutar, ancak dağıtılmış defter teknolojisi ile veri defterleri güvenli ve merkezi olmayan bir ortamda dağıtılabilir ve senkronize edilebilir. IOTA, hassas verilerin koruyucusu olarak üçüncü bir tarafın gerekliliğini ortadan kaldırdığı için bu izinsiz ortamı sağlar. IOTA, yaratıcı fırsatların ortaya çıkmasına yol açan benzersiz dağıtılmış defter teknolojisi ‘Düğüm’ ile blockchain ağının verimliliğini artırır.

 

IOTA’nın bir vizyonu, güvenilir ve geçerli veri sağlama vizyonu vardır ve arapsaçı, bir ağdaki konuların durumu üzerinde bir fikir birliği ile sadece güvenilir veri sağlar.

“Kriptografik olarak güvenli birleşik hakikat kaynağına sahip olarak, ondan ortaya çıkacak büyük bir teknolojik Kambriyen yenilik patlaması öngörüyoruz. Vizyonumuz, cihazların gerçek zamanlı olarak kullanılabilir özellikler ve veriler sunmasını teşvik eden gerçeği ve işlem yerleşimlerini doğrulayarak tüm bağlı cihazlara olanak sağlamaktır.

İOTA böylece vizyoner liderliği ve eşsiz yeniliği ile blockchain teknolojisi alanına yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Makine ekonomisi aracılığıyla gerçek IoT’yi sağlamayı, veri sahipliği ve insanlık için yeni bir vizyonun yanı sıra yeni ve sürdürülebilir bir paylaşım ekonomisi geliştirmeyi amaçlamaktadır. İnsanlık büyük ölçüde verilerdeki işlemlere bağlı olacağından, büyümesi ve çok yönlü ihtiyaçları nedeniyle, İOTA veri ticaretinin bütünlüğünün sağlanmasında önemli bir rol oynayacaktır ve katkıları blok zincir alanında uzun bir yol kat edecektir.

kriptopara