ITIF, Endüstri Düzenlemeye Yönelik Yeni Blockchain Teknoloji Politikası Teklif İlkelerini Paylaşıyor

02.05.2019
13
A+
A-
ITIF, Endüstri Düzenlemeye Yönelik Yeni Blockchain Teknoloji Politikası Teklif İlkelerini Paylaşıyor

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler blockchain teknolojisini anlamaya çalışıyorlar. Şimdi, Bilgi Teknolojisi ve inovasyon Vakfı (ITIF), karmaşıklığı ortadan kaldıracağını ve dağıtılmış defter teknolojisinin daha fazla hedeflenen uygulamalarını bilgilendireceğini umdukları bir “Policymaker Kılavuzu” yayınladı.ITIF Başkan Yardımcısı ve raporun yazarlarından biri söyledi:

Burada çok ilginç bazı kullanım vakalarını göreceğiz. Görmek istemediğimiz şey, vaporware’e dönüşen blockchain üzerinde bir sürü hükümet harcamasıdır, ancak bu aslında bir etki yaratabilir. Birçok insan hala ne olduğunu anlamıyor. Karmaşık bir teknoloji ve hükümetin rolünü kızdırmak ve politika yapıcıların onu düzenlemek veya düzenlemek için kullanabilecekleri genel ilkeler sağlamak istedik

Hükümetler blockchain yenilik ve benimsenmesi, kamu kesiminin benimsenmesini destekleyerek daha fazla destek için deneme izin vermek için esnek bir düzenleyici ortamın oluşturulması ve hedeflenen düzenleyici uygulama kullanmanızı öneririz.

Rapor, federal düzeyde, Genel hizmetler İdaresinin, hükümetin blockchain’in hızlı gelişim hızına ayak uydurmasına izin vermek için bir “blockchain hizmet edinme birimi” ve tedarik politikaları reformu oluşturması gerektiğini önermektedir. Ticari düzenlemeler, yeniliği engellemekten kaçınmak için dikkatli bir şekilde yazılmalıdır.

Özellikle, Avrupa Birliği’nin genel veri koruma Yönetmeliği gibi bazı son gizlilik yasalarında, çevrimiçi kayıtların “unutulma hakkı” kuralları altında silinmesini gerektiren hükümler, blockchain’in kayıtlarının aşılandığı temel değişmezlik ile çelişmektedir.

Raporu özetlemek gerekirse, rapor politika yapıcılara rehberlik edecek 10 ilke sunmaktadır. Onlar:

Teknoloji tarafsızlığını sağlayın.
Kamu sektöründe blockchain benimsenmesini ve dağıtımını aktif olarak destekleyin.
Destek blockchain araştırma ve geliştirme.
Blockchain uygulamaları için yasal kesinliği teşvik edin.
Ulusal değil, subnational, düzeyde blockchains için kurallar ayarlayın.
Deney sağlayan esnek bir düzenleyici ortam oluşturun.
Kullanım tüketicileri korumak için şirketler incentivize için yasal yaptırım hedeflenmiş.
Blockchain teknolojisinin kullanımını engelleyen yasa ve yönetmeliklerden kaçının.
Blockchain uygulamaları için veri birlikte çalışabilirliğini teşvik edin.
Sektörler arasında blockchain düzenlemelerinin uluslararası uyumunu kurmak için çalışın.
Blockchain popülaritesi arttıkça, bu tür kurumların blockchain ve kripto düzenlemelerinin karmaşık işlerine yardımcı olmasını bekleyebiliriz. Hükümetler ve tüketiciler alabilecekleri tüm yardıma ihtiyaç duyarlar.

Kripto Haber