Jesse Lund,Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir

22.02.2019
33
A+
A-
Jesse Lund,Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir

IBM’deki blockchain ve dijital para birimlerinin başkan yardımcısı Jesse Lund, en popüler sanal para biriminin geleceği konusunda oldukça güçlendi. Finder.com ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in (BTC) gelecekte 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi.


Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir

Görüşme sırasında Bitcoin’in gelecekte ne kadar değer alacağını umduğunu sordu. Şu anda olduğundan daha yüksek olacağını düşündüğünü söyledi. Yakın gelecekte 5.000 dolara, birgün 1 milyon dolara ulaşabileceğinden bahsetti.

Lund, Bitcoin bu değere ulaşırsa, her Satoshi’nin bir ABD kuruşuna eşit olacağını belirtti. Ayrıca, bu kadar büyük bir değerle, ağ 20 trilyon doların üzerinde likiditeye sahip olacaktır. Yaptığı 5.000 dolarlık tahmin, cari yılın sonuna doğru, ancak daha yukarı doğru bir yörüngeye sahip.

Ayrıca Stellar (XLM) hakkında konuştu ve IBM’in Blockchain World Wire (BWW) adlı sınır ötesi ödeme ağı için XLM şifrelemesini kullanmak için IBM ile bir ortaklık kurdu. Bu, Ripple’ın finansal şirketlere ve bankalara maliyetleri düşürme ve hizmetlerini iyileştirme konusunda yardımcı olmaya çalışırken XRP kripto para birimi ile yaptığı ile benzer bir şey.

Ayrıca, IBM’in XRP ve hatta Bitcoin gibi piyasadaki diğer dijital varlıklarla çalışmaya başlama olasılığını tartıştı. Merkez bankalarının Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) vermeye başlayabileceğini söyleyerek devam etti.

Ripple, tüm dünyaya yayılabilen ve 200’den fazla ortağı ağına dahil eden bir şirkettir. Sınır ötesi ödemeleri işleme koymak için XRP dijital para birimini kullanmaya başlayabilecek birkaç düzine kuruluş vardır.

Stellar şu anda pazardaki en popüler dijital varlıklardan biridir. Bu yazıyı yazarken, Stellar 1.71 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8. en büyük dijital varlıktır. Her XLM jetonu 0.0889 $ ‘dan satın alınabilir. XRP, 13.22 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve 0.32 dolarlık fiyatı ile üçüncü büyük madeni paradır

kriptopara