JPMorgan Chase’in Quorum Blockchain, Microsoft’un Azure hizmeti için tercih edilen ağ olacak

04.05.2019
26
A+
A-
JPMorgan Chase’in Quorum Blockchain, Microsoft’un Azure hizmeti için tercih edilen ağ olacak

Azure, kullanıcının bu faaliyetler için önceden yapılandırılmış bir ağdaki teknolojiyle uygulamalar oluşturmasına izin veren “blockchain as a service” (Baas) sunan oldukça uzun bir süredir Microsoft’un bir projesi olmuştur. 2 Mayıs’ta şirket, Azure Blockchain hizmetinin basın açıklaması yoluyla geliştirildiğini açıkladı. Şimdi, Coindesk, Microsoft’un iş müşterileri için JPMorgan Chase’in bir projesi olan Quorum blockchain’i tanıtmayı planladığını bildiriyor.

Quorum, jpm için Ethereum’un özel kurumsal sürümüdür ve firmalara göre Azure bulut platformu aracılığıyla geliştirilmiştir. İleriye dönük olarak, Microsoft, iki taraf arasındaki bir mutabakat zaptısında belirtildiği gibi, ağın benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu karar Azure Blockchain Hizmeti aracılığıyla kullanılabilir olması için dağıtılmış muhasebe teknolojisi ile ilk platform Çekirdek yapar.

Nisabı destekleyerek, Microsoft ve JPMorgan müşterileri Azure içinde blockchain ağları oluşturma ve ölçeklendirme yeteneğine sahip olacaklar, diyor basın açıklaması. JPM’Lİ bir sözcü, belirtilen bir e-posta gönderdi,

Microsoft, Azure üzerine kurulu Blockchain uygulamaları için çekirdek yığınını tercih eder.

JPM Gök mavisi blockchain hizmetleri ile birinci parti uygulamaları oluşturmak için planlıyor.

JPMorgan Chase ile blockchain’in küresel Başkanı Umar Farooq, Quorum’un dört yıllık operasyonunun başarılı olduğunu, çünkü dünyadaki kuruluşların teknolojisini zaten kullandıklarını söyledi. Azure ile Farooq, şirketin çekirdek kurumsal müşterilerine fayda sağlayacak “benzersiz güçlü” kazanacağına inanıyor.

Çekirdek özel kılan, hem JPMorgan ile blockchain programını hem de Microsoft ile blockchain programını destekleyen çift kullanımdır. Çekirdek ayrıca Bankalararası bilgi ağı, JPM Coin ve Xbox’ın oyun platformu için telif ödeme noktalarını da destekler.

Ortaklık devam ederken, iki firma, blockchain uygulamaları oluşturmak için azure’u kullanarak kurumsal, geliştirici ve satıcı ihtiyaçlarını içeren çözümler oluşturmayı hedeflemektedir. Microsoft, ağ kullanıcıları için diğer türler arasında mühendislik desteği sunmayı planlıyor. Bunu yaparken, Microsoft’un Peggy Johnson’a göre çekirdek, müşterilerin erişmesi kolay hale gelir.

İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ekledi,

Dijital dönüşüm, bireysel bir organizasyonun duvarlarının ötesine uzanırken, şirketlerin iş süreçlerini ve verilerini güvenli bir şekilde paylaşmalarını sağlayan çözümlere ihtiyaçları vardır.”

Bu değişikliklerle, JPMorgan Chase’in nihayetinde nisabı bir süredir plan olan kendi varlığı olarak ayırmayı seçip seçmeyeceğine dair sorular var. Geçen yıl Mart ayında, söylentiler platformun ne kadar başarılı olduğunu düşünerek bu fikri yaymaya başladı. Söylentiyi onaylamak veya değiştirmek için herhangi bir onay yapılmadı, ancak JPMorgan Chase finansal kurumun

hala seçenekleri keşfetmek.

Kripto Haber