Justifire Veri Bütünlüğü için “Kara Kutu” Cihazı Blockchain Patentini Aldı

01.08.2019
59
A+
A-
Justifire Veri Bütünlüğü için “Kara Kutu” Cihazı  Blockchain Patentini Aldı

Blockchain teknolojisi son zamanlarda oldukça yaratıcı şekillerde kullanılıyor. Şimdi bu teknolojinin yararları daha iyi tanınmaya başladığında, birçok şirket müşterilerini yardımcı olmak için yeni kullanım durumlarında kullanıyor.

Georgia merkezli bir ateşli silah firması olan Justifire, kendini savunmada silah kullandıklarını kanıtlamak isteyen müşteriler tarafından kullanılacak bir tür “kara kutu” oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi. Şimdi bu yeni ürün için şirkete patent verildi.

Silah şirketine göre, blockchain tabanlı kara kutu, birinin silahı zarar görmekten korumak için kullandığını kanıtlayabilecek ses ve video yakalamak için kullanılacak. Şirket, fikrin kendini savunma hakkını koruma ihtiyacından geldiğini doğruladı.

Yeni cihaz, verilerin bütünlüğünü korumak için blockchain teknolojisini kullanacak, yani bir şey kaydedildiği anda silinemez. Veriler, bu verileri merkezi olmayan bir şekilde depolayacak bir düğüm ağına gönderilecektir.

Bu nedenle, kişi daha sonra mahkemeye çağrılırsa, ateşli silah sahibinin birisini öldürmekten suçlu olmadığını kanıtlayacak kanıtları sunmak daha kolay olacaktır.

Justifire ayrıca verinin bir miktar işaretlenmesi ve insanlara düğüm olarak katılımları için para ödemenin bir yolunu da ima etti. Fikir oldukça basittir: ağın amaçlandığı şekilde çalışmasını sağlamak için gereken veri işlemlerini gerçekleştirmek için bir ödül olarak kullanılabilecek bir şifreleme para birimi oluşturmak.

Bu sistem, olaydan sonra merkezi olmayan ağa göndererek verileri saklayacak ve şifreleyecek iki SD kart kullanacaktır. Justifire CEO’su Jason Palazzolo, bu cihazın müşterileri korumak için çözülemeyecek kadar zor olabilecek yasal durumlarda korumak için icat edildiğini onaylıyor.

Ona göre, özerk bir sensörün kombinasyonu, kendini savunma vakalarında büyük bir yardımcıdır çünkü akıllı cihaz olayın ne zaman açılacağını ve kaydedileceğini bilecektir. Bu şekilde, kişinin yaşamayı tehdit eden durumlarda neyin mümkün olamayacağı konusunda onu açmasına gerek kalmaz.

Şimdi, Justifire şu anda silahları için lazer, ultrasonik ve termal radarlar gibi yeni yenilikçi ürünler oluşturmasına yardımcı olabilecek ek fonlar arıyor.

Kripto Haber