Kanada Ve Singapur Merkez Bankaları Başarı İle Sınır Ötesi Blockchain Ödemeleri Yapıyor.

03.05.2019
31
A+
A-
Kanada Ve Singapur Merkez Bankaları Başarı İle Sınır Ötesi Blockchain Ödemeleri Yapıyor.

Kanada Ve Singapur Merkez Bankaları Blockchain Faydalanıyor

Blockchain’in birçok avantajı vardır ve Tedarik Zinciri endüstrisi, güvenlik ve tabii ki en önemli kullanım durumlarından biri olan finans endüstrisi gibi birçok endüstride kullanılmaktadır.

Finans sektöründe, kullanımı gören en yaygın yollardan biri sınır ötesi işlemler içindir. Sınır ötesi işlemler geleneksel olarak pahalı ve oldukça yavaş olduğundan ve çok uzun bir süre için dünya çapında banka kullanıcıları için hayal kırıklığı kaynağı olmuştur.

Blockchain ticari yaşamın birçok yönüyle yolunu bulsa bile, sınır ötesi işlemler en başarılı çabalarından biri gibi görünüyor. Dünya çapında, BAE, Katar ve hatta Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler, bankaların sınır ötesi işlemleri daha hızlı bir sürede ve daha düşük ücretlerle halletmek için blockchain’i kullandığını gördüler.

Bunların en sonuncusu, yakın zamanda, Merkez Bankalarıyla ilişkili blockchain teknolojilerini ve dijital para birimlerini kullanan sınır ötesi bir ödeme davası açan Kanada ve Singapur’un Merkez bankalarıdır.

Bu işlemin başarısı 2 Mayıs 2019’da Kanada Merkez Bankası (BoC) ve Singapur para Otoritesi (MAS) tarafından açıklandı. basın açıklaması, çocuğun “verimliliği artırmak ve sınır ötesi ödemeler için riskleri azaltmak için büyük bir potansiyel gösterdiğini belirtti.”

Deneme Hakkında Detaylar

Bankalar, R3’ün Corda ve JP Morgan’ın nisabı olan iki farklı blockchain ağında Jasper ve Ubin olarak adlandırılan kendi blockchain ürünlerini birbirine bağlayan merkez bankaları tarafından yargılamayı gerçekleştirebildiler.

Hashed zaman kilitli sözleşmeler adlı bir teknik kullanarak, iki ağ bağlandı ve ödeme yerleşimlerine karşı ödemeleri yönlendirebildi ve aracı olmaya gerek yoktu.

Söz konusu deneme, Kanada ürününü ve Singapur ürününü Nisap’ta geliştirmeye yardımcı olan Accenture ve JP Morgan’dan destek aldı.

Finansal teknoloji Scott Hendry, Kanada’nın Banka üst düzey özel yönetmen “sınır ötesi ödemeler dünya [teknoloji muhasebe giderleri azaltmak ve bu ödemelerin izlenebilirlik birçok ders vermiştir iyileştirmek için dağıtılmış] BURADA kullanılması halinde, karmaşık ve pahalı: keşif yolculuğudur” dedi.

Bu proje, 2016 yılına kadar devam etmekte ve bankacılık ödemeleri verimliliğini artırma çabalarının bir parçasıydı

Accenture’ın Genel Müdürü ve Global blockchain lideri David Treat,” Jasper-Ubin projesinin başarılı sonucu, sınır ötesi, çapraz para birimi işlemlerinin modernizasyonu için büyük bir kilometre taşıdır ” dedi.

Para Göndermek İçin Yeni Bir Yol


Sınır ötesi ödemeler için blockchain’in kullanımı sadece özel finans kurumları için değil, aynı zamanda merkez bankaları sınır ötesi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyormuş gibi dünya için de etkileri yoktur, finansal dünyada devrim yaratabilir.

Bu bağlamda, iki Merkez Bankası, bu tür yerleşimleri mümkün kılmak için farklı seçenekleri açıklayan bir rapor yayınladı.

Farklı standartlar, süreçler, normlar ve yönetmeliklere sahip parçalanmış bir dünya, bugün sınır ötesi ödemelerin en önemli zorluğudur. DLT, merkezi bir yaklaşımdan daha kolay ve daha hızlı bir yol sunabilir, çünkü ağın geri kalanıyla sıkı entegrasyona izin verirken, ağın kendi bölümünün kontrolünde yer alan farklı yargı bölgelerini terk edebilir” dedi.

Kripto Haber