Kripto Para Futbol Klüplerinin İlgi Odağında Olmaya Devam Ediyor

15.11.2019
89
A+
A-
Kripto Para Futbol Klüplerinin İlgi Odağında Olmaya Devam Ediyor

Blockchain ve Kriptopara futbol gibi sporda büyük iş fırsatları yaratma ve birçok insanın hayatını değiştirme potansiyeline sahip büyük potansiyele sahiptir.

Kripto Para aracılığıyla çevrimiçi iş yapan futbol kulüpleri grubunun grubuna katılmış olan en son Bayern Münih’teki Ünlü Alman Futbol kulübü. Raporlara göre, kulüp, oyuncuların sanal koleksiyonlarını veya çevrimiçi yarışmalarda yarışmak için kullanılabilecek sporcuların oyun kartlarını üretmek için Stryking Entertainment ile bir anlaşma yaptı.

Avrupa Futbol kulübü Benfica, Şampiyonlar Ligi maçı için belirteçler şeklinde sponsorluğu kabul etti. Ayrıca, bir kripto para birimi olan UTRUST platformunda Eylül Leipzig için bilet sattılar.

2019 yılının başında, Juventus kulübü, blok zincirine dayalı bir çevrimiçi platform olan Socios.com ile birlikte, Juventus Resmi Fan Simgesi’ni başlattı. Kulübün hayranları şifreli para birimini karşılığında jetonları satın alabilirdi. Bu kampanya, küresel hayran kitlesini dijital para piyasasına katılmaya teşvik etmeye başladı. Tanınmış bir İtalyan futbol kulübü olan Giallorossi, bu Ağustos ayında özelleştirilmiş dijital kartını CHZ’yi 2 € karşılığında başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurdu.

Arsenal, bu yılın ocak ayında, kripto para biriminin CashBet sponsorluğunu kabul eden ilk en popüler futbol kulübü olan blockchain potansiyelini gösterdi.

Bir Premier futbol kulübü Gibraltar United, sahibi Pablo Dana’nın oyuncularına kripto para birimi cinsinden ödeme kararı nedeniyle ilgi odağı oldu. Cryptocurrency’te (Quantocoin) bir yatırımcı olan Dana, gelecek sezondan itibaren tüm oyuncu sözleşmelerinin cryptocurrency’te ödeme anlaşmalarının olacağını söyledi. Bunun, oyunu bozan yozlaşmayı ortadan kaldırmak için iyi bir yol olduğuna inanıyor.

kriptopara