Kripto Para Resmi Gazete de Yayınlanan Açıklama

17.04.2021
39
A+
A-
Kripto Para Resmi Gazete de Yayınlanan Açıklama

Dün Açıklanan Kripto Para Açıklamassından sonra insanlar arasında sanki Türkiye’de Kripto Paralar Yasaklanmış gibi bir algı oluşmaya başladı.Bugün T.C Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç un açıklamlar konuyu detaylı olarak açıkladı ve merakları giderdi.

1- Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelik çarpıtılmadan, iyi yorumlanmalı. #KriptoPara yasaklanmadı, #KriptoVarlık kavramı tanımlandı ve kullanım esasları belirlendi.Bunla Alakalı Ali Bey’in hem 4 madde açıklaması hem de Resmi Twitter hesabındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

2-Çarpıtılan yorumların aksine belirlenen usul ve esaslar tamamen vatandaşımızı koruma amaçlıdır. @Merkez_Bankasi; kripto paraların ÖDEME MAKSATLI kullanımını engelleyerek spekülatif hareketler nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçti.

3-#BlokzincirSözlüğü serimizde #blokzincir teknolojisine dair terimleri açıklamaya çalıştık. #Kripto varlıkların arkasındaki blokzincir teknolojisinin nasıl işlediğini gelin basit bir infografikle inceleyelim.

4-Bugüne kadar Türkiye’den blokzincir konusunda 30’un üstünde patent başvurusu yapıldı. Türkiye, oyun ve elektronik ticarette olduğu gibi finansal teknoloji alanında da unicornlar çıkaracaktır.

kriptopara