SEC Kripto Para Firmalarını Kontrolü Altına Mı Almak İstiyor

02.03.2019
35
A+
A-
SEC Kripto Para Firmalarını Kontrolü Altına Mı Almak İstiyor

ABD SEC neden Kripto Şirketlerine mahkeme celbi yolladı?

Mart 2018’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzayda faaliyet gösteren farklı kripto para birimi şirketlerine mahkeme celbi gönderdi. Ancak, bu kararların büyüklüğü ve sonuçları hakkında bilgi bulunmamaktadır.

SEC, kripto para birimi piyasasında daha aktif bir pozisyonda olmaya çalışıyor. Temel amaç onu kontrol etmek ve düzenlemektir. Dünyadaki farklı yargı bölgeleri kripto pazarında düzenlemeler uygulamaya çalışıyor.

Mahkeme celbi ve 2018’de yayına girmeye başlayan bilgi talepleri (Bİİ) ile ilgili birkaç rapor olmuştur. CoinDesk ile konuşan bir avukata göre, toplam 80 mahkeme celbi bulunmaktadır. Bununla birlikte, diğer avukatlar, SEC tarafından zaten yüzlerce mahkeme celbi yayınlanmış olduğuna inanmaktadır.

Bu mahkeme cetvellerinin içeriği nispeten bilinmektedir. Birçoğu token lansmanı hakkında bilgi talep ediyor. Bu talepler büyük şirketler ve kurumlar için risk teşkil etmese de, mahkeme celbi taleplerine uymak için yasal kaynakları olmayan küçük girişimler.

Görünüşe göre, Mahkeme celbi, kripto para birimini bir bütün olarak anlamanın bir yolu olabilir. Bir endüstri avukatı CoinDesk’e bunun dünyayı anlamaları gereken bir araç olduğunu açıkladı.

Diğer bir olasılık, sektör katılımcılarını korkutmaya çalışan ve kripto alanındaki mevcut düzenlemelerle uyumlu olmaya çalışan SEC ile ilgilidir. SEC, ortak özellikleri bilinmeyen bazı firmalara karşı da harekete geçmeye çalışıyor olabilir.

Dünyadaki diğer ülkeler ve düzenleyici kurumlar da kripto para birimi alanını nasıl daha iyi düzenleyeceğinizi anlamaya çalışıyor. Sanal para birimleri ve blok zincir teknolojisi son yıllarda genişledi ve hukuk sistemi arkadan çalışıyor gibi görünüyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.