Lightning Network, LTC ve EOS Kombine’den Daha Fazla Düğümlü, Çok Aktif Olduğunu Kanıtladı

15.03.2019
35
A+
A-
Lightning Network, LTC ve EOS Kombine’den Daha Fazla Düğümlü, Çok Aktif Olduğunu Kanıtladı

Lightning Network, Bitcoin’in ölçeklenebilirliğini geliştirmek, işlem ücretlerini düşürmek ve hızlarını arttırmaktır. LongHash, son zamanlarda Bitcoin’in büyümesiyle ilgili bir rapor yayınladı; ağın ana ağ kullanımının yalnızca geçen yıl olduğu göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Halen, LongHash tarafından toplanan verilere dayanarak, Şimşek Ağı’nın birçok popüler kripto para biriminin birleştirilmiş düğümlerinden daha aktif düğümlere sahip olduğu anlaşılmaktadır.

Aracı olmadan, merkezi olmayan para birimleri, dağıtılmış bir cihaz ağından yararlanır. Aktif düğümler, çifte harcamayı ortadan kaldırmak, ağın bütünlüğünü korumak ve veri göndermek gibi birçok amaç için kullanılır. 1ML’den gelen bilgilere göre, Yıldırım Ağı aktif kanalları olan 3,800’den fazla düğüme ev sahipliği yapar, ancak toplam 7,284 düğüm. Bir yıl önce, operasyondaki düğümler sadece yaklaşık 615’ti, o zamandan bu yana% 528 artış gösterdi.

LongHash’tan gelen raporlar, Yıldırım Ağı – Bitcoin (toplam 10,603 erişilebilir düğüm) ve Ethereum (toplam 7,580 düğüm) düğümlerini aşan pazar kapağına göre ilk beşten yalnızca iki kripto para birimi olduğunu göstermektedir.

Endüstride görüldüğü gibi, her şifreleme para biriminin varlıkları için ademi merkeziyetçiliği farklı bir şekilde uyguladığı görülüyor, bu da aktif düğümlerin ağlar arasında yeterince karşılaştırılamayacağı anlamına geliyor. LongHash, altyapılarını diğer platformlardan daha az çalıştırılacak şekilde oluşturdukları için EOS ve benzeri platformları örnek olarak kullanıyor. Ayrıca, bu tür bir düğümün çalıştırılması için olan gereksinimler büyüktür, bu nedenle operasyonda bu kadar az sayıda olması muhtemeldir.

Hem ademi merkeziyetçilik hem de bir ağın yönetimine “doğru” bir yaklaşıma sahip olmak tartışmalıdır. Olmasaydı, ilk başta ortaya çıkacak başka hiçbir kripto para birimi olmazdı. Bu faktörler göz önüne alındığında, daha aktif düğümlerin mutlaka platform veya tokenin diğer platformlardan daha yüksek ademi merkeziyet seviyesine sahip olduğu anlamına gelmez. Blok, bu yıl ağın kapasitesinin önemli bir miktarının Yıldırım Ağı üzerinden yapıldığını bile keşfetti.

kriptopara