Londra Borsası CEO’su Blockchain’in Menkul Kıymetler için en uygun olduğunu düşünüyor

03.05.2019
39
A+
A-
Londra Borsası CEO’su Blockchain’in Menkul Kıymetler  için en uygun olduğunu düşünüyor

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın (LSE) Genel Müdürü Nikhil Rathi, blockchain’in Menkul Kıymetler ve yerleşimin düzenlenmesinde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor. 2 Mayıs’ta CNBC ile yaptığı röportaj sırasında söyledi.

LSE CEO’su Blockchain yararlı olabilir;


LSE CEO’su, CNBC ile yapılan bir röportajda, Birleşik Krallık’ın borsasında dağıtılmış ledger teknolojisinin (DLT) nasıl kullanılabileceği hakkında konuştu. Rathi ayrıca, dlt’den ve bu uygulamaların ihraç sürecinde ve çözümde nasıl kullanılabileceğinden emin olduğunu da belirtti.

Dünyada blockchain teknolojisi ile çalışan başka Borsalar var. Örneğin, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX), satranç yerleşim sistemini yerden inşa etmek için DLT ile çalışıyor.

Rathi, bu teknolojinin sermaye piyasalarında benimsenmesinin dikkatle yapılması gerektiğini açıkladı. Cryptocurrency ve blockchain endüstrileri genellikle bu teknolojileri aşırı bir şekilde teşvik etmektedir. Rathi ayrıca, Sermaye Piyasası işinde rekabeti ve yeniliği teşvik ettiğini de belirtti.

Rathi CNBC ile yaptığı konuşma sırasında söyledi:

İhraç sürecinde bir uygulamaya sahip olan dağıtılmış defter teknolojisini kesinlikle görebilirsiniz. Bu teknolojinin yerleşimde de kullanıldığını görebiliyorum.”

Bu LSE blockchain sanayi ile çalışır ilk kez değil. Geçmişte, LSE’NİN ana şirketi olan Londra borsa Grubu (LSEG), piyasadaki ilk kripto ve blockchain yerleşik bağını geliştiren fintech startup Nivaura’da bir finansman turuna $20 milyon yatırım yaptı.

Başka bir finansal piyasa, Cebelitarık Borsası (GSX) şu anda tokenize tahvil, Menkul Kıymetler ve fonların listelenmesine izin veriyor. Bu arada, İsviçre altı Borsası, blockchain ve kripto endekslerinin piyasaya sürülmesini kabul etti.

Bununla birlikte, LSE blockchain teknolojisi ile çalışmıyor ve yakın gelecekte kullanmaya başlamak için hiçbir planı yok.

Kripto Haber