Malezya, Fusang Tokenized Menkul Kıymetler Borsasını İlk Asya Lisanslı Ticaret Platformu Olarak Ağırladı

04.03.2019
34
A+
A-
Malezya, Fusang Tokenized Menkul Kıymetler Borsasını İlk Asya Lisanslı Ticaret Platformu Olarak Ağırladı

Labuan Uluslararası İşletme ve Finans Merkezi (IBFC), Fusang Grubu tarafından desteklenen Fusang Borsası’na onay alındı. Bu, Fusang Borsasını dijital menkul kıymetlere odaklanan ilk Asya Borsası kılar.

Fusang Group’un CEO’su Henry Chong’a göre, bu yeni Exchange, ana firmalara seçenek olarak varlıkların tokenizasyonu teklifinde bulunacak ve aynı zamanda dijital varlık alım satımını kolaylaştıracak.

   “Geleneksel borsaların odağının her zaman daha büyük şirketler üzerinde olması doğaldır. Ancak stoklarında likidite isteyen şirketler ile gayrimenkul gibi gayrimenkul varlıklarının sahipleri, borsada işlem görmenin faydalarını değerlendirebilirler ”dedi.

Borsa işlemlerinin 2019’un ikinci yarısında başlaması bekleniyor ve şimdilik Fusang Grubu, Labuan IBFC tarafından öngörülen tüm şartları yerine getirdiği için platformu geliştirmeye çalışıyor.

Şirketin bu hamlesi tarih üretirken, kripto alanında ilk değil. Temmuz 2018’de, şirket kurumsal yatırımcıların dijital varlıkları için koruyucu olarak hareket etmeye odaklanan şirketin kolu olan Fusang Vault’u başlattı.

Şirket kesinlikle iddialı olsa da, Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir dijital varlık Borsası işletmek için bir Lisans almak için görüşmelerde olduğu ve bu borsa tarafından başlatılması beklenen 2019’un sonu.


Asya ve Kripto

Çok büyük Asya ülkelerinin kripto dünyasındaki iş fırsatlarını genişlettiğini görmek şaşırtıcı değil. Asya büyük ölçüde kripto pozitif olmuştur ve büyümeyi hızlandırabilecek ileri teknoloji bir nüfusa sahiptir.

Umarım, bazı Asya ülkelerinde görülen başarı diğerlerine zarar verebilir. Örneğin Çin, kripto para birimini yasaklıyor ve Güney Kore ICO’ları yasaklıyor. Endonezya ayrıca bu yıl kripto vadeli işlemlerinin ticareti için 70 milyon dolarlık asgari sermaye gerektiren bir yasa nedeniyle eleştirildi. Hükümetin bu kararları, büyük ölçüde, endüstri için gereksiz olan kadar verimsizlik olarak görülüyor.

kriptopara