MasterCard Kendi Kripto Para Takımını Kuruyor

20.08.2019
33
A+
A-
MasterCard Kendi Kripto Para Takımını Kuruyor

Kripto para birimi dünya genelinde her geçen gün sabit bir ivme kazandığından, ödeme devleri bile devrime dalma ihtiyacı duyuyor. Ödeme çözümleri sunan dünya lideri bir şirket olan Mastercard, şimdi kendi dijital para birimini kurmayı hedefliyor. Mastercard’ın, Facebook’un son derece iddialı ve çok konuşulan bir kripto projesi olan Libra projesi hakkında Facebook ile işbirliği yaptığını belirtmek önemlidir.

Ödeme çözümleri şirketi, işe alım listelerinde kripto para birimleri ile ödemelerin dinamik kesişiminde çalışmak için başvuruda bulundu. Ayrıntılı olarak, Mastercard, işe alınan kişilerin, yaklaşmakta olan ürünler ve çözümler geliştirmenin yanı sıra kripto para birimindeki ekosistem trendlerini izleyebileceklerini söylüyor.

Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı Seth Eisen, firmanın değer inşa etmek için daha yeni yollar aradığını açıkladı. Devam eden Eisen, dijital para birimlerine ve blok zincirine bakmanın bu arayışların bir parçası olduğunu söyledi.

MasterCard’ın bu hamlesine bir kart uzmanı tarafından “akıllı” denildi. CreditCards.com’un analisti Ted Rossman, Mastercard’ın bu kararı aldığını, çünkü şirketin bir karttan çok daha fazla tanınmayı planladığını söyledi; bir teknoloji firması olmak istiyor.

LowCards.com’un baş yöneticisi olarak görev yapan Bill Hardekopf adlı bir diğer uzman, Mastercard’ın kripto alanındaki artan faaliyetleri gözlemlediğini belirtti. Dolayısıyla, firma kendi dijital para birimini sunmasa bile, konuyu iyi anlayan insanlara sahip olmanın önemini biliyorlar.

kriptopara