Oracle Executive, Şirketlerin Minimum Yarısının Blockchain’i Üç Yıl İçinde Kullanacağını Tahmin Ediyor

11.04.2019
12
A+
A-
Oracle Executive, Şirketlerin Minimum Yarısının Blockchain’i Üç Yıl İçinde Kullanacağını Tahmin Ediyor

Half Moon Bay CIO Zirvesi’nde blockchain yöneticilerin bir panel, Kaliforniya blockchain büyümesini tartışmak için fırsat aldı. Bir panel tartışması sırasında, Oracle Group’tan Frank Xiong projeksiyonunu paylaştı ve ” projeksiyonum, şirketlerin %50 ila %60’ının önümüzdeki birkaç yıl içinde blockchain kullanacağıdır.”

Oracle, blockchain teknolojisi söz konusu olduğunda iyi gidiyor gibi görünüyor. Şirketin kendi blockchain platformu var ve Forbes’e göre, 100’den fazla müşteri, satın alımlar için öğeleri izlemek için platformu kullanıyor. Ancak, platform da paylaşıyor

Blockchain’in her şeyi iyileştirebileceği aşamayı geçtik, bu yüzden insanlar iş modeli için neyin iyi olduğu konusunda daha gerçekçi hale geliyorlar.”

Panel ayrıca, bir ağrı noktası değerlendirmesinin şirketler tarafından blockchain teknolojisini de benimsemeleri gerekip gerekmediğini belirlemek için en iyi şekilde kullanıldığını paylaştı. Samsung SDS’DEN Ted Kim’e göre,

Bir konsorsiyum tedarik zinciri, iyi bir tahmin oluşturmak için ihtiyacınız ya da ne kadar stok girmeden sahte verileri izlemek zorunda olsun günün sonunda blockchain çok işbirliği daha verimli hale getirir.”

Ayrıca üç yıl içinde 20$ ‘ lık şirketlerin blockchain kullanacağını umduğunu da paylaştı

“blockchain’de somut bir ROI var.”

Daniel Jones of Bext360 paylaştı,

İnsanlar, blockchain’in insanların merkezi olmayan olmasına izin vereceğini, herkesin güvenilir ağları dağıtacağını öngörüyor. Bunun mümkün olduğunu sanmıyorum-bence göreceğimiz şey, şirketlerin dikey olarak entegre olması, dünyanın Amazonlarının çiftlik seviyesine dikey olarak entegre olmaya devam etmesi.

Kripto Haber