PayPal Bitcoin’e fazla dikkat etmiyor, ancak Blockchain ve Kripto ekipleri var

09.05.2019
55
A+
A-
PayPal Bitcoin’e fazla dikkat etmiyor, ancak Blockchain ve Kripto ekipleri var

Paypal’ın blockchain ve Kripto Para üzerinde çalışan ‘ekipleri’ var

Gelecekte hareketin bir parçası olacak; sadece şu anda değil
Yakın zamanda yayınlanan bir haber raporuna göre, Paypal’ın executive brass, bitcoin’in küresel bir ödeme protokolü olarak kullanılabilirliği konusunda hala ikna olmadı.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için, John Rainey — Paypal’ın şu anki CFO’SU — son zamanlarda yaptığı bir röportajda, şirketinin kesinlikle ödemelerini kolaylaştırmak için yeni bir blockchain/ cryptocurrency çerçevesi oluşturmak için çalıştığını belirtti.daha akıcı bir şekilde, btc’lerin genel ölçeklenebilirlik potansiyeli hakkında hala emin değildi.

Ben sadece şu anda biraz erken olduğunu düşünüyorum [bitcoin üzerinde]

Konuya daha yakından bakmak
Rainey’nin sözü edilen ifadesi, kripto pazarının bir bütün olarak büyük bir parasal dalgalanma yaşadığı bir zamanda geliyor — Fidelity ve Facebook gibi büyük isim oyuncularla müşterilerine yakın gelecekte bir dizi bitcoin ticaret hizmeti sunmak istediklerini duyuruyorlar.

Bununla birlikte, Paypal hala btc’nin kullanışlılığı konusunda ikna olmamış gibi görünüyor ve bu nedenle şirket gelecekte onlar için daha iyi temettü kazanacağını düşündüğü “diğer büyüme alanları” üzerinde çalışıyor.

Dikkat Çekmeye Değer Diğer Önemli Konular
Son zamanlarda yayınlanan bir habere göre, PayPal, firmanın çok hızlı halka arz etkinliği öncesinde Uber’de 500 milyon dolarlık bir hisseyi satın aldı.


Rainey, Uber ile böyle bir şekilde bir araya gelerek, her iki şirketin de kitlesel olarak başarılı olabileceğine inanıyor.
Son olarak, Paypal’ın açıklanmayan bir süre için resmi ödeme sağlayıcısı olarak hizmet vermek için Instagram ile bir anlaşma imzaladığına da dikkat edilmelidir.


Son Olarak
Bu parçayı kapatırken, Paypal’ın bu yıl bir satın alma gözyaşı üzerinde olduğu gerçeğini açıkça vurgulamamız gerekiyor. Bu, birçok piyasa uzmanına göre, firmanın 3 Aralık ayına kadar serbest nakit akışında 2019 milyar dolar civarında ip atması bekleniyor olabilir.

Kripto Haber