Pekin İnternet Finans Endüstrisi Birliği Blockchain Güvenlik Simgesi Tekliflerine Karşı Uyardı

24.03.2019
44
A+
A-
Pekin İnternet Finans Endüstrisi Birliği Blockchain Güvenlik Simgesi Tekliflerine Karşı Uyardı

Çin çok sert bir düzenleyici olduğu için bilinir. Aslında, bazıları, ülkenin dünyadaki kriptolara karşı en olumsuz duruşlardan birine sahip olduğunu bile söyler.

Şimdi, Pekin İnternet finans sektörü Derneği, ülkenin bir mali organı, blockchain teknolojisine dayalı “finansal yenilikler” karşı yatırımcılara uyardı.

Varlık insanlar gerçekten kötü işletmelere yatırım yapmak için ülke “fırsatlar” vatandaşlarını sunmak için teknoloji doğru aldatmaca kullanıyor endişeli. Varlığa göre “forum” ve “araştırma” gibi kelimeler, hükümet tarafından tam olarak düzenlenmeyen blockchain tabanlı projeleri teşvik etmek için kullanılmaktadır.

Raporlara göre, organizasyonun ana korkusu, bu şirketlerin ekonomiyi istikrarsızlaştırabilmesidir, çünkü onlar için birçok risk vardır, bu da düzenlemelerinin daha katı olduğu için daha geleneksel yatırımcıların sahip olmamaları gerekir.

Organizasyon, Çinli kuruluşların, yatırımcıların paralarını harcaması için güvenli sayılmayan projelerde blockchain teknolojisinin kullanımını kınadığı iki raporu gösterdi.

Davalardan biri, Çin Halk Bankası‘nın ülkedeki kripto paraları daha önce yasaklamıştı. Banka, bu” kripto para birimleri ” nın yetkisiz yasadışı kamu finansmanı olduğunu kabul etti ve tüm şirketlerin onlarla uğraşmasını yasakladı.

Çin sigorta düzenleme Komisyonu, yanı sıra Çin Bankası, Merkez ağ bilgi Ofisi, Kamu Güvenliği Bakanlığı ve piyasa denetimi Genel İdaresi de şimdiye kadar kripto paralara karşı tavır aldı.

Şu anda, kripto paralar ülkede yasadışı olarak kabul edilir ve hatta ilk para tekliflerinin yeni versiyonu olan güvenlik belirteci teklifleri de yasadışı olarak kabul edilebilir, bu nedenle devlet kurumları insanlara onları satın alma konusunda tavsiyelerde bulunur.

Yatırımcılar, “crowdfunding”, “shared economy” ve “consensus economy” gibi terimlere karşı da uyarıldılar, çünkü blockchain tabanlı “dolandırıcılıkla” ve yasadışı faaliyetlerle de ilişkili olabileceğine inanıyorlardı.

sonuç olarak , kripto para madenciliği ülkeden yasaklanmadı, sadece ticaret. Ayrıca, birkaç kamu ve özel şirket, ülkede oldukça popüler olan blockchain teknolojisini kullanıyor. Bununla birlikte, odak, finansal ve ticaret yönleri üzerinde değil, teknolojidir.

Kripto Haber