PewDiePie, DLive Blockchain Platformu ile İlk Özel Canlı Yayın Ortaklığı Yaptı

11.04.2019
71
A+
A-
PewDiePie, DLive Blockchain Platformu ile İlk Özel Canlı Yayın Ortaklığı Yaptı

DLive; izleyicileri ve yaratıcıları platformlarında ödüllendirebilmek için blockchain teknolojisinden yararlanabilen bir canlı akış platformu olan bazı harika haberleri duyurmaya devam etti.

Şirket, şimdi ünlü içerik yaratıcısı PewDiePie için özel canlı akış platformu olduklarını açıkladı.

PewDiePie, dünyanın dört bir yanına yayılmış 100 milyondan fazla hayranı çekebilen en büyük bağımsız içerik yaratıcıları arasında olduğu düşünülmüştür, bu nedenle, bu ortaklıkla, canlı bir akış platformunun bugüne kadar elde edebildiği en önemli anlaşmadır.

14 Nisan’dan itibaren, Pewdiepie’nin yalnızca Dlive’de yayınlanması bekleniyor. Bu ortaklık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, duyuruyu izlemek için DLive için Resmi Web sitesini ziyaret edin.

DLive kaliteli içerik oluşturma çözümüdür

Birkaç yıldır pazardaki içerik oluşturucular, geleneksel içerik platformlarının kullanımıyla izleyicilerin topluluklarını inşa edebildiler. İçerik yaratıcılarını dünyaya sundukları değerli içerik için yeterince ödüllendiremeyen platformlar.

Bu platformlardan bazıları için, yaratıcının gelirinin yaklaşık %50’sini alacaklardı; sonuç olarak, bu, topluluğun genel geçim kaynağı ile birlikte mevcut yaşayabilirliği azaltacaktır.

Ancak, pazara bakan bu sorunu çözmek için, DLive, başarıyı sağlamak için ana ilkelerin sadece üçüne dayanan değer paylaşımı içerik ekonomisi olarak adlandırılan yeni bir ekosistem türüne öncülük edebildi.

Yüksek değerli içeriğin oluşturulmasını destekleyebilmelerini sağlamak için görüşleri ve yaratıcıları teşvik edebilecek bir ödül sistemine sahiptirler.

Platformda merkezi olmayan bir sahiplik ve sunulan içerik var.

Platform herhangi bir kesim yapmaz, yani sıfır platform keser.

Platformu yönlendiren bu ilkelerle, içerik yaratıcıları, içerik platformları ve izleyiciler arasında gerçekleşen mevcut etkileşimlerde devrim yaratmaya devam edebildi.

DLive, birbirlerine karşı rekabet etmek yerine, yaratıcıların birbirlerini desteklemesine yarar sağlayan bir yerdir. Platform kesintileri olmadan, herkesi izleyiciler için en yüksek kalitede içerik oluşturmaya teşvik ediyoruz, ” dedi Lino Network’ün kurucu ortağı Wilson Wei.

Pewdiepie, yaratıcıların sıkı çalışma, zaman ve çabalarıyla getirdiği değer için her zaman şiddetli bir savunucu olmuştur ve Dlive’nin vizyonuna inanmaktadır. Canlı akış platformumuz, içerik oluşturucuların bu sektörde nasıl temsil edildiğini sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahiptir ve Pewdiepie’nin bu yükü yönetmemize yardımcı olmasından gurur duyuyoruz.

Felix Kjellberg’e göre, DLive platformunda düzenli olarak akışa başlamak için çok heyecanlı; çünkü bir izleyici olarak, bu eşsiz platformu ziyaret eden diğer tüm flamalar gibi, bir ortak gibi davranıldığını hissediyor.

Platform 3 milyondan fazla aylık kullanıcı çekmek mümkün olmuştur ve bu sadece onlar platformu mevcut yaptık bağlı kalmak sağlamak için, 35.000 aktif flamalar satın almış DLive.tv orada iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla erişilebilir.

DLive, kullanıcılarının canlı içerik endüstrisi için çeşitli temel yeniliklere sahip şeffaf ve merkezi olmayan bir blockchain teknoloji protokolünün tadını çıkarabilmelerini sağlamak için Lino kullanımı ile inşa edilmiştir.

İzleyiciler, içerik oluşturucular, ekosistem içindeki diğer katılımcılarla birlikte, DLive platformlarına katkıda bulunduklarında veya sadece katıldıklarında ödüller kazanabilirler. Ödüller Lino noktaları şeklindedir.

DLive hakkında ne bilmek?

Platform, Lino Blockchain üzerine inşa edilmiş merkezi bir canlı akış topluluğu olarak tasarlanmıştır. Platform, izleyicileri ve içerik yaratıcılarını kripto paraları kullanarak teşvik edebilmek için Lino blockchain’i kullanabilir.

Şirket, biriken ödüllerin katılımcının om platformuna ait olduğuna sıkı sıkıya inanmaktadır; bu nedenle, içerik oluşturuculara herhangi bir kesinti, ücret veya ücret almazlar.

Kripto Haber