Ethereum Geliştiricileri, İlerlemeci Çalışma Kanıtı (ProgPoW) Maden Kanunu Yarışmasında Finansmanı Onayladı

27.04.2019
34
A+
A-
Ethereum Geliştiricileri, İlerlemeci Çalışma Kanıtı (ProgPoW) Maden Kanunu Yarışmasında Finansmanı Onayladı

İlerici İş Kanıtı (ProgPow) adı verilen kod değişikliğini denetlemeye başlamak için fon onaylandı. Bilgi Ethereum (ETH) geliştiricileri tarafından birkaç saat önce yayınlandı. Geliştiriciler Şubat ayından bu yana Fese fonlarını topluyorlar.

ProgPow Denetimi Çok Yakında Başlayabilir

Birkaç ay bekledikten sonra, Ethereum geliştiricileri, ProgPow kodunun üçüncü taraf denetlemesini başlatmak için yeterli fon sağladıklarını açıkladı. Amaç, 50.000 $ ‘a yakın 50.000 DAI almaktı. Ödül platformu Gitcoin tarafından yapılan bağışlar Ethereum’un ilerlemeye devam etmesini sağlayacak.

Bu üçüncü taraf denetiminin arkasındaki asıl amaç, ProgPoW’un tüm Ethereum ağının ve madencilik alanının güvenliği üzerindeki etkilerini incelemektir. ProgPoW’un uygulanmasıyla, ASIC madencileri için pazardaki en büyük ikinci sanal para birimi olan Ether’e maden yapmak daha zor olacak. Bu şekilde, grafik kartları Ethereum ağında daha aktif bir rol oynayacaktır.

ProgPow etkinleştirildiğinde, ASIC madencilerinin GPU’lara göre verimlilik kazanımları çok düşük olacaktır. Bu, GPU’ların ETH madenciliği için daha verimli olmasını sağlayacaktır. ASIC donanımı büyük miktarda enerji tüketir.

kriptopara