QEDIT, Blockchain İşletmeler İçin Veri Gizliliği Çözümünü Sunuyor

16.05.2019
41
A+
A-
QEDIT, Blockchain İşletmeler İçin Veri Gizliliği Çözümünü Sunuyor

QEDİT Blockchain işletmeler için veri Gizlilik çözümü başlattı


QEDİT, blockchain ağları üzerinden yapılan büyük ölçekli değer transferlerinde veri gizliliğini korumak için bir çözüm olan QEDİT Asset Transfer (QAT) uygulamasını duyurdu.

QEDİT, sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak veri gizliliği çözümleri geliştiren bir platformdur. Bu gelişme, şirketin VMware, Ant Financial ve rgax’ı, sıfır bilgi kanıtlarını kurumsal blockchain çözümleriyle birleştiren teklifleri ortaklaşa pazarlamak için Ortaklık kurmasından kısa bir süre sonra gelir.

QAT, zero-knowledge proof protokolünün, gizli bilgileri paylaşmadan varlık transfer işlemlerinin geçerliliğini doğrulamasını sağlar. Daha spesifik olarak, protokol gönderenin aktarılacak varlığa sahip olduğunu ve sahip olduğunu ve söz konusu varlığın çift harcamasını önlediğini teyit eder.

Ek olarak, protokol, varlığın tamamen korunduğundan ve işlem sırasında yeni varlıkların oluşturulmadığından emin olur. Ayrıca, varlığın gerçekten alıcıya aktarıldığına ve işlem sırasında değişmediğine dair kanıt tutar.

QEDİT protokolü tüm kamu ve izin verilen blockchain ağları ile uyumludur. Bu Gizlilik çözümü, merkezi olmayan ağlar üzerinden varlıkları aktarırken gizliliği korumak isteyen bankalar için özellikle yararlıdır. Aynı zamanda tedarik zinciri yönetim sistemleri kurarken şirketlerin gizliliğini korumak için olanak sağlar.

QEDİT’İN CEO’su ve kurucu ortağı Jonathan Rouach, QAT’IN piyasaya sürülmesinin işletmelere gizli ve uyumlu bir çözüm sunma çabalarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Ayrıca, Paris, Berlin, San Francisco, Davos ve Tel Aviv’de önemli olaylar da dahil olmak üzere 2019 yılında şirket tarafından yapılan birkaç lansmandan bahsetti.

Ayrıca Jonathan, 2018’te GDPR’NİN piyasaya sürülmesinden bu yana şirketlerin bir düzenleyici düzenleyici ortamla uğraşmak zorunda kaldıklarını belirtti. Bu bağlamda, QEDİT’İN blockchain şirketlerine gizli verilerin yönetimi ile ilgili sıkılaştırma düzenlemelerine uymada yardımcı olduğunu söyledi.

Ayrıca, şirketlerin bu tür verilerin paylaşılmasını gerektiren ortaklıklara katılırken veri gizliliğini korumak için tavizler vermek zorunda kaldıklarını da ekledi. QAT’IN tanıtımıyla, blockchain şirketleri artık bu cepheden ödün vermek zorunda değiller. Jonathan QAT lansmanı veri gizlilik endişeleri için kalıcı bir çözüm, çünkü blockchain teknolojisinin kitle benimsenmesi teşvik edeceği inancını ifade etti.

Kripto Haber