QINTAR Token: Şeriat-Uyumlu Kripto Para ve Blockchain?

22.04.2019
39
A+
A-
QINTAR Token: Şeriat-Uyumlu Kripto Para ve Blockchain?

QİNTAR nedir?


QİNTAR ilk Şeriat uyumlu kripto para , Şeriat uyumlu blockchain-ISL .

Dijital cüzdan Qintar sahipleri artık Hac olay fiat para taşımak için nasıl endişe zorunda Mekke veya Medine’ye seyahat etmek gerekir. Her yıl, Hac ve Umre arasında her yıl 10 Hacı ile 2 milyondan fazla Hacı Hac katılır.

QİNTAR Misyonu


QİNTAR ödeme ortalama olarak hizmet vermektedir ve Suudi Arabistan Krallığı’nın Kutsal şehirlerde ürün ve hizmetlere odaklanır. ISL Blockchain (Şeriat uyumlu) teknolojisi içinde dijital para biriminin kesintisiz ve şeffaf kullanımını kolaylaştırır. Proje, İsviçre, Cenevre Kantonunda kurulan bir İsviçre şirketi olan Qintar Capital’in bir ürünüdür. Qintar Capital’in amacı QİNTAR’I ticari olarak uygulanabilir, başarılı ve yaygın olarak kabul edilen bir kripto para birimi haline getirmektir.

QİNTAR coin, daha fazla insanın benimsediği gibi, başlangıçta Kutsal şehirlerde ve gelecekte dünya çapında bir ödeme aracı olarak özel kullanımları nedeniyle, uzun vadede bir stablecoin olmayı hedefliyor.

QİNTAR Sorun çözmek istiyor


Her yıl, Müslüman dünyasının her yerinden 2 milyondan fazla Hacı Hac için Suudi Arabistan’a seyahat ediyor. Bu yılki etkinlik Eylül 2019’da gerçekleşecek. Bu hacıların çoğu Malezya ve Endonezya gibi uzak yerlerden yanı sıra Kuveyt, Ürdün ve BAE gibi ülkelerden Seyahat. Bu olay, her Müslümanın ömür boyu bir kez Tanrı’ya borçlu olduğu zorunlu bir ibadet eylemidir. Umre sırasında Mekke’yi ziyaret eden 8 milyon Hacı daha var—bir yıl süren, zorunlu olmayan küçük Hac.

Hac Seyahat fazla 2 milyon Müslüman ile, hacılar masraflarını karşılamak için büyük paralar taşıyan çeşitli zorluklar vardır. Öncelikle, hacılar özellikle Hac sırasında her yerde olduğu aşırı kalabalık yerlerde, hırsızlık konusunda endişelenmek zorunda. Son 10 yılda, pick-cebe sayısız Hac hacılar yüz sorunlardan biridir.

QİNTAR çözümü
Qintar Capital, Android cihazlarda ve yakın gelecekte iOS uyumlu cihazlarda bulunan Qintar dijital cüzdanını kurdu. Herhangi bir kişinin indirebileceği Qintar dijital cüzdan ile kullanıcılar QİNTAR paraları alabilir ve mobil cihazlarında dijital cüzdanda güvenle saklanabilir. Bu nedenle, Hac seyahat eden herhangi bir kişi zaten güvenli bir şekilde bir mobil cihaz aracılığıyla Hac tüm ürün ve hizmetler için ödeme araçlara sahip olacaktır.

QİNTAR anahtarı


Yenilik
QİNTAR’IN piyasaya sürülmesiyle, işlemler başlatıldıktan sonra değişmez, bu da sahtecilik risklerini önler ve servis sağlayıcılarını uluslararası işlemleri kabul etmeye teşvik eder.

Uyarlama
QİNTAR madalyonun Şeriat uyumlu doğası ve ISL-Blockchain, dünyadaki Müslümanların QİNTAR’I dini olarak izin verilip verilmeyeceği konusunda endişelenmeden bir ödeme aracı olarak kullanabileceğini ima eder. QİNTAR coin ile, tutucular akıllı cihazlar aracılığıyla çeşitli ürün ve hizmetler satın alabilirsiniz. Sadece Hac ve Umre için değil, aynı zamanda bu ürün ve hizmetlerin ödenmesi için küresel olarak birçok kullanımla sınırsız seçenek vardır.

Düşük Maliyetli
QİNTAR, bir ülkeden diğerine para transferlerinde para sahipleri zaman ve maliyet tasarrufu, uluslararası uygulanabilir. Geleneksel transferler ve ödemeler araçları ile, işlem maliyetleri ve forex maliyetleri, özellikle gelişmekte olan piyasalarda zaman alıcı ve pahalı olabilir.

Pratik
QİNTAR coin’in gerçek bir kullanım durumu var. Mekke’ye giden hacılar, pratik olmadığı gerçeği de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle nakit taşımak zorunda değildir. QİNTAR dijital cüzdan Üzerinde ilk Şeriat uyumlu dijital para birimi olarak bu sorunu çözer. Dünyanın neresinde olursanız olun, QİNTAR ile akıllı telefonunuz aracılığıyla anında ödeme yapabilirsiniz.

Stablecoin
HAC veya Umre sırasında olsun, düzenli olarak bu aynı hacılar tarafından bunun için gerçek bir kullanım olacak gibi QİNTAR fiyatı, istikrarlı kalır. Bu kararlılık ürünleri ve hizmetleri için ödemek için bir yol olduğundan garanti edilir. Para, QİNTAR’I bir ödeme aracı olarak kabul edecek bir dizi hizmet tarafından etkin bir şekilde desteklenmektedir.

Kripto Haber