Master Card Ve Ripple Nasıl Bir Strateji Çiziyor

09.08.2019
47
A+
A-
Master Card Ve Ripple Nasıl Bir Strateji Çiziyor

Ripple ve Mastercard’ın doğrudan bağlantısı yoktur, ancak dolaylı olarak vardır. Her iki ödeme şirketi de, Ripple destekli küresel havale başlangıç, SendFriend’daki yatırımcılardır.

Başka bir Ripple ortağı olan Earthport, ödemeler için otomatik bir takas merkezidir ve ikincisi tarafından kazanılan bir tur olan Mastercard ve Visa’dan teklif aldı.


Mastercard edinimi gerçek zamanlı ödemeyi hedefliyor

Şimdi, Mastercard, Danimarka merkezli bir ödeme platformu olan Nets’i 2,85 milyar Euro’ya (3,19 milyar $) satın alıyor. Bu şimdiye kadarki en büyük kazanım, daha hızlı ödemeye itme planının bir parçası.

Bu satın alma ile Mastercard bir elektronik milyar platformu ve anında ödeme ve takas hizmetleri alıyor.

    Mastercard’ın ürün ve yenilik sorumlusu Michael Miebach röportajda “Gerçek zamanlı gerçek, burada ve büyümeye devam ediyor” dedi. “Nets’te bulduğumuz şey, dünyadaki en yenilikçi ve canlı ödeme pazarlarının bazılarına derinlemesine gömülmüş bir iş.”

Plan, Nets işini İskandinav ortak paylaşımlı Miebach’taki birincil pazarlarının ötesine genişletmektir.

Ancak Mastercard’ın bu satın alma çılgınlığı – bu yılın başlarında Ethoca (tüccarlar kimlik sahtekarlığı), ardından Vyze (satış noktası ödeme sağlayıcısı) ve ayrıca Transactis (fatura ödemeleri) ve Transfast (sınır ötesi ödeme ağı) satın aldı. burada bitmiyor.

Mastercard, gerçek zamanlı ödemeler alanında ve sahtekarlık tespiti ve veri analizinde edinme fırsatları aramaya devam edeceğini söyledi.


Ripple ile ne ilgisi var?

Hiçbir şey, kısa cevap. Uzun cevap, Ripple ile ilişkili, eski Ripple eski piyasa stratejisti Cory Johnson, Cory Johnson tarafından belirtildiği gibi, gerçek zamanlı ödemenin “gelen dalga” olduğu bir onaylama şekliyle ilişkili.

kriptopara