RippleNet Cloud Çalışmaları İyi Yönde İlerliyor

07.02.2021
61
A+
A-
RippleNet Cloud Çalışmaları İyi Yönde İlerliyor

Bir duyuruya göre Ripple Labs, bulut tabanlı kurumsal ödeme ağı RippleNet Cloud için Amerikan Sertifikalı Mali Müşavirler Enstitüsü’nden (AICPA) bir Sistem ve Organizasyon Kontrolleri 2 (SOC 2) sertifikası aldığını doğruladı.

Ripple’ın açıklaması, sertifikanın sürekli genişleyen müşteri ağına yönelik ödemeleri kolaylaştırma konusundaki çalışmalarının tanınması olduğunu açıkladı.

Ripple’ın açıkladığı gibi, koronavirüsün yükselişi, etkili bulut tabanlı, dijital ödeme hizmetleri için önemli bir talep getirdi. Haziran 2020’de piyasaya sürülen RippleNet Cloud, şu ana kadar dünya çapında 40 bankacılık kurumunu devreye aldı ve onlara hızlı ve güvenilir sınır ötesi ödeme çözümleri sağladı.

SEC’in XRP’yi Kapatması Durumunda Planlar

SOC2 sertifikası, veri güvenliği ve gizlilik açısından yüksek standartlara sahip bir hizmet sunar. Ripple’ın açıkladığı gibi, sertifika, hizmeti altyapılarına yerleştirmek isteyen kurumların artık bunu yapma konusunda daha güvenli hissedebilecekleri anlamına geliyor. Winklevoss ikizlerine ait bir kripto holding şirketi olan Gemini Trust Foundation da sertifikaya sahip.

Çantadaki yeni bir uyumluluk sertifikası ile RippleNet Cloud, şirketin 2019’da tek boynuzlu at statüsüne ulaşmasına yardımcı olan talep üzerine likidite (ODL) aracına benzer şekilde, Ripple’ın işinin başka bir köşe taşı haline gelebilir.

Ayrıca Ripple için, özellikle de XRP’nin kaderi dengede olduğu için odaklanabileceği başka bir yol sağlıyor. Aralık ayında SEC, Ripple Labs’e, ajansın menkul kıymet olarak adlandırdığı XRP belirteci için dava açtı. Finansal gözlemci ayrıca, varlığın 2013 İlk Para Teklifi’nde (ICO) kayıtsız bir menkul kıymet teklifiyle uğraştığı için Ripple’ı eleştirdi.

kriptopara