Ripples Xrp, yeni Blockchain & Crypto Regulation 2019 raporunda Japonya’da “sanal para birimi” altına düşüyor

16.05.2019
29
A+
A-
Ripples Xrp, yeni Blockchain & Crypto Regulation 2019 raporunda Japonya’da “sanal para birimi” altına düşüyor

Sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi, Xrp sanal para birimi altında geliyor

Boğalar $ 0.424 % üzerinde xrp fiyat Yukarı bulunmaktadır


Global Legal Insights’tan “Blockchain & Cryptocurrency Regulation 2019” başlıklı yeni bir rapor, dünyanın dört bir yanından gelen kripto para birimleri etrafında düzenleyici senaryo sağlar.


Dünyanın önde gelen avukatları tarafından mantıklı olan mevcut yasal konular hakkında bilgi veren şirket, bu sefer blockchain ve kripto para ‘yi kapsıyor. Rapor, 35+ ülkeyi ve sanal para birimlerinin tanımını kapsamaktadır.

Anderson Mōri & Tomotsune’den Taro Awataguchi, Japonya’da sanal para biriminin ne olduğuyla ilgili ayrıntıları sunarak, Japon yasalarına göre ‘sanal para birimi’ finansal araçlar ve değişim Yasasında tanımlanan Menkul Kıymetler olarak listelenmediğini söylüyor.

Ödeme hizmetleri Yasası “sanal para birimi” olarak tanımlar

Belirsiz kişi veya sağlanan hizmetlerin ve veya elektronik cihazlar veya diğer nesneler üzerinde elektronik olarak kaydedilmiş ve Japon ve diğer yabancı para hariç ve Döviz Cinsinden Varlıkları ile sınırlı) belirlenemeyen bir kişi tarafından satın alınmış olabilir satın veya ödünç alınan herhangi bir mal bedelini ödemek için kullanılabilecek A. özel Bir değer; aynı aşağıdaki maddenin geçerli bir elektronik veri işleme sistemi kullanarak transfer edilebilir;

B. yukarıdaki maddede belirtilen tescilli değer için karşılıklı olarak belirtilmemiş bir kişi ile değiştirilebilen ve bir elektronik veri işleme sistemi kullanılarak aktarılabilen tescilli değer.

Awataguchi, belirtilmemiş bir kişiye ödeme yöntemi olarak kullanılan ve fiat para birimi cinsinden olmayan bir kripto para biriminin sanal bir para birimi olduğu anlamına geldiğini açıklar. Daha ileri devletler,

Örneğin, Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, eter ve Xrp sanal para birimlerine girer.”

“Para birimi cinsinden varlıklar” ile, Japonca veya ABD Doları tarafından tespit edilen Tether (USDT) gibi başka bir yabancı para cinsinden olan varlıklar sanal para birimi tanımına girmemektedir.

Xrp Boğa sürme
13 Mayıs’tan bu yana, xrp / USD, bugün bir noktada 0.448 seviyesine ulaştığı için bir boğa dalgasına biniyor. Yazma sırasında, üçüncü büyük dijital varlık 0.428 saat kazançları ile 10.72 oranında işlem görüyor.

2019 yılına kadar xrp yüzde 22’nin üzerinde yükseldi ve 6 aylık yüksek seviyesine ulaştı. Yol göz önüne alındığında, xrp yukarı doğru tırmanıyor, yakında 0.50 dolar görebiliriz.

Kripto Haber