RSK Akıllı MainNet, Bitcoin Akıllı Sözleşme Blockchain, Microsoft Azure Marketi’nde

19.04.2019
18
A+
A-
RSK Akıllı MainNet, Bitcoin Akıllı Sözleşme Blockchain, Microsoft Azure Marketi’nde

Microsoft, bulut tabanlı bir sağlayıcı olan wing Microsoft Azure, RSK smart contracts Main net’i bir hizmet olarak ekledi. Blockchain akıllı sözleşmeleri, Microsoft tarafından desteklenecek birkaç kişiden biri haline gelir ve RSK için yeni bir pazar açar.

RSK ana ağı, kullanıcılarına Bitcoin akıllı sözleşmeler geliştirme platformu sağlamayı amaçlayan açık kaynaklı bir projedir. Azure Marketplace’e RSK eklenmesi, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve Bitcoin’de bir hizmet (BaaS) olarak bir Blockchain oluşturmak için etkili bir platform oluşturur.

Rıf Labs dApps oluştururken kaynaşma ve verimlilik yaratmak amacıyla RSK akıllı sözleşmeleri geliştirdi.

Rıf Labs, CTO ve RSK Stratejisti Adrian Eidelman’daki en iyi yönetimden biri, Azure Marketplace’e ek olarak, acemilerden uzmanlara kadar blockchain geliştiricileri için bir ağ geçidi sağladığına inanıyor. Bitcoin ağındaki düğüm dağıtımı sorunu, büyümeyi ve hızlı gelişmeyi engelleyen büyük bir sorun olmuştur.

Bitcoin blockchain’in platformda bir hizmet olarak entegrasyonu, geliştiricilerin rsk düğümlerini birkaç dakika içinde kurmalarına izin verecektir. Bu, yerel sunucuları kurma ve rsk düğümlerini manuel olarak kurma ve sürdürmeyi içeren önceki yöntemlerden bir gelişmedir.

Adrian ayrıca, düğümlerin bu hızlı kurulumunun geliştiricilerin dApp gelişimine konsantre olmaları için çok fazla zaman ve enerji biriktirdiğine inanıyor. Medya kuruluşlarından biriyle paylaşılan bir açıklamada, CTO, azure’a RSK için önemli bir adım olarak ek olarak adlandırdı. O dedi,

Microsoft’un desteği, RSK teknolojilerinin ve Bitcoin ekosisteminin benimsenmesini hızlandırmak için anahtar olacaktır.”

Microsoft Azure, geliştiricilerin kendilerini özgürce ifade etmeleri için bir platform oluşturan bir platformdur ve RSK pazara daha fazla seçenek sunacaktır. Microsoft Azure’daki yönetmen Sajan Parihar, Azure Marketplace’e yeni ek olarak, rsk smart contract dapps’in onlardan yararlanacağını belirtti. O dedi,

Microsoft Azure Marketplace aracılığıyla, dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, azure’da çalışacak şekilde sertifikalı ve optimize edilmiş, güvenebilecekleri iş ortağı çözümlerini kolayca bulabilir, satın alabilir ve dağıtabilir.

RIF Labs tarafından satın alınmasından bu yana, RSK sözleşmeleri Bitcoin geçmiş blockchains geniş bir ağa ulaşmıştır. RIF Labs ayrıca rıf işletim sistemi için yeni protokol uygulamaları ve dApp geliştirme için birkaç yeni özellik yayınlamayı planlıyor. Bazı özellikler ve altyapı şunları içerir;

Daha hızlı ödemeler için zincir dışı işlemler (Lumino)
Ücret kazanmak için ağa depolama sağlamak
Web2 verilerini RSK blockchain’e getirmek için Oracles
Güvenli iletişim

Kripto Haber