Samsung SDS’den Yeni Blok Zincir

21.10.2019
72
A+
A-
Samsung SDS’den Yeni Blok Zincir

Dünya standartlarında teknoloji firmasının BT iştiraki olan Samsung SDS, Samsung yeni bir blok zinciri odaklı izlenebilirlik çözümünün lansmanını duyurdu. Samsung SDS’nin küratörlüğünü merakla beklediği ürün, firmanın Amerikan yazılım şirketi Pega ve Hindistanlı şirketler grubu Mahindra Group, Tech Mahindra’nın yan kuruluşu olan ortak bir girişimi oldu.

Resmi habere göre, ortak girişim Samsung SDS’nin kurumsal sınıf blok zinciri çözümü Nexledger Universal ve Pega Platformunun Pega tarafından küratörlüğünü yaptığı stratejik bir ortaklık olacak. Firma tarafından yapılan basın açıklaması, iki kayda değer platformu bir araya getirerek, yeni girişimin tedarik zinciri mekanizmalarında kayda değer gelişmeler getirmeyi planladığını belirtti.

Firmalar ayrıca ortak girişimin, bankacılık ve finans, sigorta, imalat, halka açık zincir ve tedarik zinciri sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlara ait bir dizi sektöre hizmet sunacağını açıkladı.

Bu, ilk kez Samsung SDS’nin, bazı stratejik ortak ürünleri piyasaya sürmek için diğer endüstri liderleriyle ortaklık kurması değil. Nisan ayının başlarında, Nexledger’ın Hindistan pazarındaki ve dünyadaki popülerliğini artırmak için Tech Mahindra ile bir araya gelen Samsung SDS hakkında bir duyuru yapıldı. İki firma tarafından başlatılan ortak çözüm, izleme araçları, uygulama programlama arayüzleri (API) ve harici bağlantılar dahil olmak üzere çeşitli bileşenleri birleştiren açık kaynaklı, hibrit ve özel bir merkezi olmayan blok zinciri ağına erişim sağlıyor.

Ayrıca, Teknik Mahindra ve Pega, Pega’nın müşteri yönetimi araçlarına yoğunlaşan iş çözümlerini tebeşirle düzenlemekte aktif olarak yer aldı.

Nisan 2019’da, Samsung SDS, Ethereum, Hyperledger Fabric ve Samsung’un Nexledger Consensus Algoritması gibi çeşitli önde gelen blockchain ağlarının desteğini kullanan bir API olan Nexledger Universal’ın son sürümünü ortaya koydu.

kriptopara