Samsung Destekli Blockchain Firması Blocko, Hyundai AutoEver Ortak Oldu

26.04.2019
34
A+
A-
Samsung Destekli Blockchain Firması Blocko, Hyundai AutoEver Ortak Oldu

Blocko Ve Hyundai İkinci El Otomobil Geçmişini İzlemek İçin Bir Platform Oluşturmak İçin Ortak oldular


Samsung Firması tarafından desteklenen bir blockchain sağlayıcısı olan Blocko, Hyundai AutoEver ile bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladıklarını açıkladı. Bu Hyundai Motor Group ICT iştiraki.Yerinde ortaklık ile, satın alınabilecek ikinci el otomobillerin geçmişini verimli bir şekilde izlemek için kullanılabilecek bir blockchain platformu oluşturmak için bir konumda olacaklar. Aynı zamanda, Otomotiv endüstrisinde bulunan farklı işletmeleri teşvik edebileceklerini ve geliştirebileceklerini umuyorlar.

Ortaklık Çeşitli Faydalar Getirecektir

Ortaklık ile hem Hyundai AutoEver hem de Blocko, bulut üzerinden kullanılan araçların izlenmesinde kolayca kullanılabilecek bir Baas, Blockchain-as-a-Service platformu geliştirecek. Bununla birlikte, önceki sahibinin verilerine, belirli bir aracın kilometre mesafesine, aracın yaşına erişebileceksiniz, yine de mevcut iş kurulumları ile tümleştirilecek bir konumda olacaksınız.

Şirketler, platformun akıllı sözleşmeleri ve diğer arzu edilen blockchain özelliklerini içermesini sağladı. Bütün bunlar, tüm bireylerin geliştirdikleri ürünü kolaylıkla kullanabilmelerini sağlamaktır.

Hyundai Şirketinden Bazı İyileştirmeler Görmeyi Beklemeliyiz
Ancak Hyundai şirketi, blockchain teknolojisini çeşitli işletmelerinde de entegre edeceğinden, tüm bu gelişmeler burada durmayacak. Bu, iç operasyonlara erişen kullanıcılar için lojistik ve şirketin inşaat bölümü ve şirket içi jeton ekonomisinden hoşlanıyor.

Şirket ayrıca, otomatik alanda bulunan diğer alanlara uzanabilmenin yolları üzerinde çalışıyor. Büyük bir potansiyel üretmesi beklenenler, araçların yeterli yaşam döngüsü yönetimine, hizmet olarak hareketliliğe (MaaS) ve kullanım temelli sigortaya (UBI) sahiptir.

Hyundai AutoEver 2000 yılından bu yana olmuştur ve aynı zamanda yavaş yavaş kullanıcıların ihtiyaçlarını değişen karşılamak ve en iyi hizmetleri başka bir şey sunmak mümkün olduğundan emin olmak için gelişmektedir.

Hyundai AutoEver takım Yöneticisi Lim Jae-Woo,” blockchain teknolojisinin bir sonraki IT devrimini Otomotiv endüstrisine tanıtacağına inanıyorum ” dedi.

Blocko CEO’su Won-Beom Kim,” başka bir blockchain geliştiricisi olan Lambda256 ile birlikte, kanıtlanmış teknolojiler ve özel kullanım durumları aracılığıyla Hyundai Autoever’in blockchain yaşam döngüsü sistemini inşa etmek ve genişletmek için birlikte çalışacağız ” dedi. “Otomobilin tüm yaşam döngüsü boyunca otomobilleri izleyen bir kullanım durumu özel blockchain oluşturmak için güçlü bir temel oluşturduk: satın alma, İşletme, Yönetim ve satıştan.’

Kripto Haber