Samsung SDS Blockchain Platformu sonraki ledger Universal gelişimini duyurdu

27.04.2019
42
A+
A-
Samsung SDS Blockchain Platformu sonraki ledger Universal gelişimini duyurdu

Samsung Group’un BT iştiraki olan Samsung SDS, Nexledger Universal olarak adlandırılan blockchain platformunun yeni sürümünün piyasaya sürüleceğini duyurdu. İlk olarak 2017 yılında ilan edildi.

Nexledger güvenli ve rahat dağıtılmış işlemlerin kontrol altına almak için örgütleri güçlendirir. Platform, finans, imalat, lojistik ve kamu sektörü gibi çeşitli alanlarda uygulanmaktadır.

Blockchain hizmetleri, büyük ölçekte gerçek zamanlı işlemler sağlar ve güvenlik için bir blok içindeki bilgilerin denetimlerini ve bölüm koşullarını izleyebilir. Samsung SDS, blockchain dijital kimlik teknolojisini kullanan üyelik kimlik doğrulama hizmetini uyguladı. Ayrıca, firma bu yıl bir mobil finansal konsiyerj hizmeti başlatacağını belirtti. Bu hizmet, bir müşterinin satın alma modelini okumak ve piyasadaki en iyi finansal ürünü önermek için yapay zekadan (AI) yararlanır.

Nexledger Universal, Samsung SDS NCA (Nexledger Consensus Algorithm) ve Hyperledger Fabric ve Ethereum gibi genel blok zincirlerine yaygın olarak uygulanan standart Uygulama Programlama Arabirimi (API) sağlar.

En son sürüm daha hızlı performans sağlar ve “beyaz kutu şifreleme teknolojisi.”Müşterilerin blockchain geliştiricilerini güvence altına almak ve teknolojiyi doğrulamak için gereken zamanı ve kaynakları azaltmasını sağlayacaktır.

Bu sayede müşteriler, kullanıcı kimlik doğrulaması, ödeme çözümü ve özgünlük kanıtı gibi uygulama hizmetlerini yalnızca üç teknolojiden birini kullanarak geliştirebilir ve diğer teknolojilere kolayca başvurabilir.”

Ürün, Microsoft’un Azure marketplace’inde, kullanıcıların ayrı sunucu ve uygulama yüklemesine gerek kalmadan bir bulut ortamında deneyimlemelerine izin verecek bir hizmet (PaaS) olarak bir platform olarak kullanılabilir. Şirket, Nexledger Universal’i diğer bulut pazarlarına kaydederek bulut tabanlı blockchain platformunu genişletmeyi planlıyor.

Kripto Haber