Scienceroot ICO (ST)

16.01.2019
33
A+
A-
Scienceroot ICO (ST)

Amacımız, dünyadaki bilimsel topluluktaki herkesin 
finansman toplama, etkileşimde bulunma, araştırma fikirlerini tartışma, işbirliği yapma ve sonunda çalışmalarını daha verimli, sezgisel ve şeffaf bir platformda yayınlama becerisine sahip olacağı bir ekosistem oluşturmaktır .

Neden Scienceroot?

Mevcut finansman, işbirliği ve yayın bulma bulgularının mevcut sistemi eski ve verimsizdir. Scienceroot, blok zinciri teknolojisinin merkezi olmayan gücünü ve statüko ile en büyük sorunları çözmek için kriptoekonominin teşvik gücünü artırmayı hedefliyor.

Bilimsel peyzajdaki zorluklar

  •  Araştırma çıktısına sınırlı erişim. Bilgi merkezileştirilmiş şirketler tarafından kontrol edilir ve bilimsel keşifler maaşların arkasında tutulur.
  •  Yazarlar veya hakemler için ödül yok.
  •  Tekrarlanabilirlik krizi. Yerleşik bilgiyi doğrulayan sonuçlar nadiren yayınlanır, bu nedenle bilimsel raporların güvenilirliği konusundaki endişeleri artmaktadır.
  •  Yanlış teşvikler; yayınladığınız yer asıl yayından daha önemli hale geldi
  •  Sadece başarılı sonuçlar yayınlandı. Başarısızlık ilerlemenin gerekli bir parçası olsa da, boş hipotezler ve olumsuz sonuçlar nadiren bilimsel topluluk içinde paylaşılmaktadır.
  •  Sorunlu platformlar, yalnızca bilimsel topluluk içindeki sınırlı ihtiyaçları karşılayan platformlar.

Bilimsel Ekosistem

Ürün özellikleri resim

Benzersiz Para Birimi

Kullanıcının konumuna bakılmaksızın anında değiştirilebilen kendi şifreleme para birimimiz Science Token‘i oluşturacağız. Bu, hem küresel bilimsel hem de bilimsel olmayan toplumun, paralarını değerli bir amaca yatırım yaparak bilimi teşvik etme ile doğrudan ilgilenmelerini kolaylaştırır.

Benzersiz Kimlikler

ORCID ve ResearchID gibi projeleri Blockchain Platformumuza entegre ederek, hibe teslimi, araştırma incelemesi, makale teslimi, ve çok daha fazlası gibi araştırma iş akışlarına entegre edilebilecek sabit bir kalıcı dijital tanımlayıcı sağlayabiliriz.

Değiştirilebilir Arşiv

Her makale gönderimi, tüm bilimsel makalelerin değişmez bir açık erişim arşivi oluşturmak için blockchain‘de zaman damgalı olacaktır. Hiçbir birey veya grup sistem üzerinde kontrol sahibi olamayacak ve tüm bilgilere herkes tarafından açıkça erişilebilecek.

Ödüllendirme sistemleri

Hakem incelemesi için teşvik edici bir mekanizma ve bilimsel makalelerin yazarları için ödüllendirici bir program oluşturacağız. Her yarım yılda bir en çok alıntı yapılan makaleleri sıralayacağız ve yazarlar buna göre ödüllendirilecek. Okuyucular ayrıca makaleleri yararlı bulursa yazarları ödüllendirebileceklerdir.

Adı:Scienceroot

sembol:ST

ICO Başlat:15,01,2019

ICO Sonu:15,02,2019

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz.

Kripto Haber